Sıfırdan Mount & Blade 2: Bannerlord Oynanış Rehberi

 Sıfırdan Mount & Blade 2: Bannerlord Oynanış Rehberi
Okunuyor Sıfırdan Mount & Blade 2: Bannerlord Oynanış Rehberi

Yaklaşık 15 senelik bir mazisi olan Mount And Blade serisi 8 sene ardından yeni oyunu olan Mount & Blade 2: Bannerlord ile karşımıza çıktı. Mart sonunda çıkışını gerçekleştiren oyun, bir önceki oyun olan Mount And Blade Warband’ın üzerine bir hayli koyarak gelmiş durumda. Oyunu daha önceden oynamamış olanlar ya da bu tarz bir oyun türünü oynamayanlar için Mount & Blade 2: Bannerlord Oynanış Rehberi’ni hazırlamış bulunuyorum.

İlginizi Çekebilir: Mount & Blade 2: Bannerlord Fps Arttırma Yöntemleri

Mount & Blade 2: Bannerlord Oynanış Rehberi

1.Oyunun en işe yarayan kısayolları:

  • Envanterinizde birkaç at tutmak partinizi önemli ölçüde hızlandırabilir, çünkü taşıma kapasitenizi artıracaklardır ve yoldaşlarınız yedek atlara bineceklerdir. Yük atları ve katırlar sadece kargo taşımaya yararlar.
  • Oyun pencerelerinde, ansiklopediyi açmak için bir öğeye sağ tıklayabilirsiniz. Bu özellik portreler, yerleşke simgeleri ve diğer birçok unsur için çalışır.
  • Bir ipucu kutusunu incelerken, “ALT” tuşuna basarak genişletilmiş halini görebilirsiniz.
  • Savaş sırasında “ALT” tuşuna basılı tutmak, düşman ve müttefik oluşumları işaretle gösterir.
  • Geçerli alanı terk etmek için “TAB” tuşuna basılı tutabilirsiniz.
  • Bir şehir veya köy içerisindeyken “ALT” tuşuna basılı tutarak önemli kişileri ve noktaları görebilirsiniz.

2. Yetenek Ağacı

Mount & Blade 2: Bannerlord oyunundaki yetenek ağacı, çoğu yönüyle bir önceki oyundaki yetenek ağacıyla benzer. Ancak bazı değişiklikler de bulunuyor.

Mount & Blade 2: Bannerlord Oynanış Rehberi

Seviye atladığınızda, herhangi bir yeteneği seçip, “Odak Noktaları” ifadesinin altında yer alan “+ (artı)” simgesine tıklayarak, bu yeteneği öğrenme hızınızı/odağınızı/limitinizi geliştirebilirsiniz. Bannerlord Oynanış Rehberi aşağıdaki adımlarla devam ediyor.

Mount & Blade 2: Bannerlord Oynanış Rehberi

3. Bannerlord Oynanış Rehberi: Meydan Savaşı, Taktik, Birlikler, Yolculuk

Mount & Blade 2: Bannerlord oyununda da tıpkı önceki oyunda olduğu gibi hikaye tamamen sizin ellerinizde şekilleniyor. Burada sizin savaş alanınızdaki başarılarınız, taktikleriniz ülke çapına yaydığınız nam ile tanınıyorsunuz. Yolculuğunuz ne kadar şanlı ünlü, savaş taktikleriniz ne kadar geniş ve akıllıca olursa o kadar hızlı bir şekilde tepeye tırmanabilirsiniz.

Mount & Blade 2: Bannerlord Oynanış Rehberi

 


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın