Wild Rift Dereceli Sistemi İşleyişi ve Tüm Detaylar - LOL

Wild Rift Dereceli Sistemi İşleyişi ve Tüm Detaylar

 Wild Rift Dereceli Sistemi İşleyişi ve Tüm Detaylar
Okunuyor Wild Rift Dereceli Sistemi İşleyişi ve Tüm Detaylar

Bu yazı da Wild Rift Dereceli Sistemi İşleyişi ve Tüm Detayları ele alacağız.Wild Rift’in dereceli sistemi birçok yönden League of Legends’tan farklıdır. Ancak, aynı zamanda oldukça benzerler. İkisi arasında geçiş yapmak isteyen bir oyuncuysanız, işte tam olarak bilmeniz gerekenler.

 Wild Rift Dereceli Sistemi

Wild Rift’in kapalı betası şimdiye kadar büyük bir başarı elde etti. Riot, mobil League of Legends klonunun şekillenmesinden memnun ve kısa süre içinde dünya çapında bir lansmana açılmayı planlıyor.

Bununla, birçok oyuncu Seviye 10’a geçmek ve hemen sırayla oynamakla ilgilenecektir. Ancak League of Legends oyuncuları, iki oyun arasındaki farklardan dolayı biraz sarsılmış olabilir.

Çok büyük değiller, ancak Wild Rift sıralamasında nasıl oynadığınızı tam olarak etkileyecekler. İşte LoL’ün mobil sıralama sistemi hakkında bilmeniz gereken her şey ve iki platform arasındaki büyük farklar.

Dereceli Notlar Yeni İlerleme Sistemini Tanıttı

Wild Rift’in dereceli sistemindeki League of Legends ile karşılaştırıldığında en büyük fark, nasıl ilerlediğinizdir. Bir LP sistemi varken, oyunun üst kademelerine kadar devreye girmez.

Dereceli puanlar Demir’den Zümrüt’e kadar geçerli olacak ⁠— Wild Rift’in Platin ve Elmas arasındaki yeni sıralaması. Bir oyunu kazandığınızda bir puan kazanırsınız ve her kaybınız için bir puan kaybedersiniz. Sıralamaya bağlı olarak, bir puan ile beş puan arasında herhangi bir yere ihtiyacınız olacak.

Her üçgen bir dereceli işarettir. Kapandıktan sonra, bir sonraki galibiyetiniz sizi terfi ettirecek.

% 50 kazanma oranınız varsa, bu tırmanması zor bir sistem gibi görünse de, umut var. Kazansanız da kaybetseniz de, Dereceli Kuvvet kazanacaksınız, bu da bir oyunu kaybetseniz bile bir puan kaybetmenizi önlemeye yardımcı olabilir.

League of Legends’ın Lig Puanları sistemiyle uyumlu Zafer Puanları (VP) sistemi Diamond’da devreye girecek. Ayrıca bu yüksek rütbelerdeki ilerlemenizi takip etmek için sıralı bir merdiven de olacak.

Konum Seçimi Kaldırıldı, Ancak Taslak Modu Kaldı

League of Legends ile Wild Rift’in sıralı sistemi arasındaki en tartışmalı fark, ikincisinin konum seçimine sahip olmamasıdır. PC’de yapabileceğiniz gibi belirli roller için sıraya giremeyeceksiniz.

Riot, bunun yerine çöpçatanlarının önceki oyunlarınıza bakması ve sizi doğru konuma getirmesi için güveniyor.

“Konum seçimi yerine, eşleştiricimizi mümkün olduğunca geniş bir tercih edilen konum karışımı ile takımlar oluşturacak şekilde optimize ettik. Geliştirici Ed Knapp bir blog gönderisinde , perde arkasında sürekli olarak nerede oynadığınıza bakıyor ve farklı tercih edilen konumlardan takımları bir araya getiriyor ”dedi .

Ancak, işler ters giderse onu değiştirmeye bakacaklar.

“Eşleştirme sistemi en iyi performansı göstermiyorsa, beklediğiniz konuma ve şampiyon ajansa ulaşmak için değişiklikler yapacağız.”

Wild Rift’te dereceli belirli bir pozisyon için sıraya giremezsiniz.

Wild Rift’in dereceli kuyruğu da kör seçimde değil draft modunda oynanacak. Bununla birlikte, sınırlı şampiyon seçimi göz önüne alındığında, yasak olmayacak. Riot daha fazla şampiyon ekledikten sonra sistemi tanıtacaklar.

Sadece bir sıra var ama Riot daha iyi bir eşleşme dengesi vaat ediyor

Riot, Wild Rift için solo / duo kuyruğu ve esnek kuyruğu ortadan kaldırdı, bunun yerine sıralamada tek bedene uyan bir yaklaşımı tercih etti. Ancak bu, sıralı eşleştirmenin kaosa sürükleneceği ve çılgınca dengesiz takımlara sahip olacağı anlamına gelmez.

Geliştiriciler, bazı endişeleri denemek ve hafifletmek için önceden hazırlanmış bir dengeleme sistemi uyguluyorlar. Tek başınıza sıraya girerseniz, sololarla eşleştirilirsiniz. Beşli yığın olarak sıraya girerseniz, yalnızca diğer destelere karşı oynarsınız. Halen bağımsız bir solo ile dörtlü sıraya giremezsiniz.

Tekli, ikili, üçlü veya beşli olarak sıraya girebilirsiniz. Dört yığına izin verilmez.

“Algoritmamız, eşit güce sahip ekipleri eşleştirmek için optimize edildi. Bu, çoğu durumda takımların aynı kompozisyona sahip olacağı anlamına gelir, yani: 1-1-1-1-1 vs 1-1-1-1-1; 2-2-1’e karşı 2-2-1; 3-2’ye karşı 3-2; vb. ”dediler.

“Bunun işe yaramayacağı son derece nadir durumlarda, daha yüksek becerilere sahip oyunculara karşı oynamaları için daha büyük hazır gruplar için zorlukları artıracağız.”

Wild Rift’in kapalı betası yakında geri dönüyor ve Riot dünya çapında daha fazla bölgeye ve daha fazla oyuncuya genişleme sözü veriyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın