VALORANT Sage Karakteri Oynanış Rehberi - TRESPOR

VALORANT Sage Karakteri Oynanış Rehberi

 VALORANT Sage Karakteri Oynanış Rehberi
Okunuyor VALORANT Sage Karakteri Oynanış Rehberi

Bu yazıda,daha çok savaş akışını kontrol eden özelliği ile öne çıkan VALORANT Sage karakteri oynanış rehberini ele alacağız.Oynanışı,yetenekleri ve takıma sağladığı katkı gibi tüm özelliklerini rehberimiz de bulabileceksiniz.

İçerik Başlıkları

VALORANT Sage Karakteri

Sage, Çin’den geliyor ve yetenekleri sayesinde “hem kalkan hem de kılıç” olarak biliniyor. Sadece uzman bir şifacı değil, aynı zamanda muazzam kontrol becerileri de var. VALORANT’ın en iyi ajanlarından biri ve genellikle herhangi bir takımdaki ilk seçimlerden biri.Bu kadar değerli olmasının sebebi, oyuncuları iyileştirme ve canlandırma yeteneğidir. Ayrıca Bariyer Küresi ve Yavaşlatma Küresi ile rakibi yavaşlatma konusunda da oldukça iyi.

Bariyer Küresi

Bariyer Küresi buzdan yapılmış büyük bir duvardır. Sage, düşman rotalarını engellemek için kullanmadan önce belirli bir alana sığdırmak için onu döndürebilir. Duvar yerleştirildikten sonra, segmentleri kırılana kadar kurtulmanın başka bir yolu yoktur. Üstesinden gelmeye çalışan düşmanlar kendilerini dağıtacak ve takımına onlara karşı koyma şansı verecektir.

Bariyer Küresi özellikle düşman takımını yavaşlatmak ve rotalarını engellemek için kullanışlıdır. Hız ve momentumun zafer için çok önemli olduğu bir oyunda, düşmanları durdurmak oyunun dengesini değiştirebilir. Bariyer Küresi, düşman yollarını engellemenin yanı sıra, yangın söndürmede de etkilidir. Takım mental olarak dağıldı ve işler yolunda gitmiyorsa, bir nefes almak için duvarı kapatabilir ve takımı yeniden canlandırmak için zaman kazanabilirsiniz.

Bariyer Küresinin diğer kullanışlı özelliklerinden biri de sizi daha iyi bir konuma getirmektir. Küreyi altınıza dökerek yükselebilir,rakibe karşı daha iyi pozisyon alabilirsiniz.Daha yüksek bir zemine tırmanmak içinde bariyer küresini kullanabilirsiniz. Bariyer Küresi bir turda sadece bir kez kullanılabilir, bu yüzden dağıtırken akıllı olmanız gerekir.

Yavaşlatan Küre

Yavaşlatan Küre, Sage’in ellerinden vurulan ve patladığında yerde bir buz tabakası oluşturan bir toptur. Buz, takım arkadaşları da dahil olmak üzere üzerinde yürümeye çalışan herkesi yavaşlatır, bu yüzden dikkatli kullanılmalıdır.

Yavaşlatan kürenin bir diğer kullanım şekli ise,rakibi nötralize etmek için düşman pozisyonuna doğru fırlatarak kullanılabilir. Yavaşlatan Küre rotaları engellemek için iyi çalışır ve düşmanlar yavaşladığında kolay hedefler haline gelirler.

Şifalı Küre

Şifa Küresi tüm takım için bir varlıktır ve bir turu kazanmak veya kaybetmek arasındaki en büyük etken olabilir. Kendinizi veya bir takım arkadaşınızı iyileştirmek için kullanabilirsiniz, ancak çalışması birkaç saniye sürüyor.

Bekleme süresi göz önüne alındığında, bu yeteneği bir turda yalnızca bir veya iki kez kullanabilirsiniz. Bu, takım arkadaşınıza gerçekten yardım etmek isteyip istemediğinize veya kendiniz için kullanmak isteyip istemediğinize karar vermeniz gerektiği anlamına gelir. Vurulduysanız, önce kendinizi geliştirmek her zaman akıllıca olur. Takım arkadaşınıza yardım etmek,hedefinizi ilerletebilir ve oyunu kazanmanıza yardımcı olabilir. Şifa Küresi ile ilgili en iyi şeylerden biri takım arkadaşınızı uzaktan iyileştirebilmenizdir.

Diriliş

Sage’in nihai yeteneği Diriliş, muhtemelen oyundaki en güçlü yetenektir. Düşmüş bir yoldaşı hayata geçirebilmek, özellikle oyunun sonuna doğru, lehinize olan olasılıkları büyük ölçüde değiştirecektir.

Sage,bir takım arkadaşını diriltmek için vücuda makul derecede yakın olması gerekir.Çünkü işlem birkaç saniye sürecektir.  Ayrıca takım arkadaşınızı yeniden canlandırdığınızı rakip takım oyuncuları bilecektir.Bu yüzden düşmanlar ikiniz için de uyanık olacak. En iyisi, gerçekten ihtiyaç duyulan durumlarda kullanmak olacaktır.

Taktik

Sage,özellikle yeteneklerini şarj etmeye yardımcı olan siyah küreleri toplamaktan yararlanır. Ne kadar erken şarj edilirse, savaşa geri dönebilecek daha fazla takım arkadaşı olur. Ayrıca takım arkadaşlarının arkasında hareket etmeyi ve bölgeyi güvenli bir hale getirmek konusunda da üstündür.

Yetenekleri birleştirmek, oynamanın bir başka etkili yoludur. Sage,bir bölgeyi kolayca engelleyebilir, hemen birini iyileştirebilir veya diriltebilir. Üstünde bir duvar bile kaldırabilir ve düşmanı durdurmak için Yavaşlatan Küreler gönderebilir. Başak stratejik bir yere yerleştirilirse, Sage onu engellemek için bir duvar inşa edebilir, daha sonra duvarı buzla çevreleyebilir.

Bu yetenekler Sage’yi oyundaki en güçlü ajanlardan biri ve herhangi bir takım için önemli bir şampiyon haline getiriyor.Valorant Savaş Bileti konumuza da göz atmayı unutmayın.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın