Şifrem Ne Kadar Güvenli -Ücretsiz Parola Güvenliği Ölçme - TRESPOR

Şifrem Ne Kadar Güvenli -Ücretsiz Parola Güvenliği Ölçme

 Şifrem Ne Kadar Güvenli -Ücretsiz Parola Güvenliği Ölçme
Okunuyor Şifrem Ne Kadar Güvenli -Ücretsiz Parola Güvenliği Ölçme

Bu yazı da,şifrem ne kadar güvenli sorusuna yanıt bulmanızı sağlayacak yöntemlerden bahsedeceğiz.Oyun veya sosyal medya hesaplarında kullanacağınız şifrenin güvenli olması çok önemlidir.Gelişen internet teknolojileri ile şifre güvenliği giderek arttırılıyor.Peki güvenli bir şifre seçmek için nelere dikkat etmek gerekir gelin hep birlikte inceleyelim.

Şifrem Ne Kadar Güvenli ?

Şifre güvenliğini sağlamak oldukça önemlidir.Sosyal medya hesaplarında ya da oyun oturumlarında zayıf şifre kullanan kişiler ,çok büyük problemlerle karşılaşabilir.Hesabı çalınan kişiler adına illegal yöntemler ile kazanç sağlanabilir,bu durum mahkeme ve dava ile sonuçlanabilir.

Peki güvenli şifre nasıl oluşturulur?

Güvenli şifre oluşturmak için kafanızda çeşitli kombinasyonlar üretmeniz gerekir.Şifre belirlerken asla kullanmamanız gereken şeyler;

  • Doğum Tarihiniz
  • Yaşadığınız Şehir
  • Tuttuğunuz Takım
  • Telefon Numarası
  • Evcil Hayvan İsmi

Şifre oluştururken yukarıdaki listede bulunan şeyleri kullanmamak gerekir.Sizi yakından tanıyan veya ufak bir araştırma yapan kişi bu bilgilere kolayca ulaşıp,oyun veya sosyal medya hesaplarınızı ele geçirebilir.

Şifre belirlerken yapılan bir diğer yanlış ise gizli sorulardır.Seçtiğiniz “Tuttuğun Takım” gibi gizli sorulara doğru cevaplar verdiğiniz takdir de,hesabın ele geçirilmesi kaçınılmaz olur.

Örnek vermek gerekirse;

Tuttuğunuz Takım gizli sorusuna “Galatasaray” cevabını vermek yerine,Sarı ve Kırmızı renklerinin birleşimi olan “Turuncu” cevabını vermek daha güvenli olacaktır.

Sosyal medya hesaplarında mutlaka 2’li doğrulamayı(Google Authenticator) aktif etmeniz gerekir.Bu sayede her yeni cihazdan oturum açmaya çalışıldığında, sadece sizin telefonunuzda olan koda ihtiyaç duyulacaktır.

Steam’de hesap güvenliği için Steam Guard aktif edilebilir.

Ücretsiz Şifre Güvenliği Öğrenme

İnternette birçok şifre güvenliği sorgulama sitesi mevcut ancak bir çoğunun şifrenizi kopyaladığını söylemek isterim. Bu tür testleri yaparken mutlaka güvenli araçları kullanmak gerekir.Şuan piyasadaki en güvenli şifre güvenliği ölçme aracı Virüs Koruma Programı olarak yakından tanıdığımız Kaspersky dır.

Şifreniz ne kadar güvenli ölçmek için;

İlk olarak Buraya tıklayarak pasword.kaspersky adresine gidiyoruz.

Ardından kutucuğa sorgulamak istediğimiz şifreyi yazıyoruz.

Program bize şifrenin ne kadar sürede kırılabileceği hakkında bilgi veriyor.

Deneme amaçlı “123456” şifresini girdiğimde;

sonucu ortaya çıktı.Böylece,ardışık rakam kullanmanın ne kadar tehlikeli olduğunu bir kez daha görmüş olduk. Benim şuan ki kullanmış olduğum şifreyi denediğimde ise;

şifrem ne kadar güvenli

Sonucunu verdi.Sizde Şifrem Ne Kadar Güvenli diye merak ediyorsanız,kaspersky sitesi üzerinden ölçüm yapabilirsiniz.Oyun Nickleri konumuza da göz atmayı unutmayın.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın