Twitch,Hakkındaki İddialara Yanıt Verdi!

Twitch,dünya genelinde büyük yayıncıların durumu kötüye kullandıkları iddialarına yanıt verdi.

Son günlerde Twitch nefret söylemi ve cinsel istismar konularında bir hayli hassas davranıyor.Geçtiğimiz günlerde ABD Başkanı Donalt Trump’ın da kanalını geçici olarak kapatan Twitch,kanalın “nefret dolu” materyali barındırdığı gerekçesini sundu.

“Nefret dolu davranış Politikalarımız doğrultusunda Başkan Trump’ın kanalı, akışta yapılan yorumlar nedeniyle Twitch’ten geçici olarak askıya alındı ​​ve rahatsız edici içerik kaldırıldı. ” Yasak, Twitch ve hatta Reddit gibi diğer siteler arasında hizmet şartlarını ihlal eden içeriğe karşı daha geniş bir baskıya işaret ediyor. Reddit kısa bir süre önce nefret söylemi politikalarını ayarladıktan sonra binlerce kişi arasında The_Donald forumunu yasaklamıştı.

DR Disrespect Hala Bir Açıklama Yapılmadığını Söyledi

Bu hafta başlarında askıya alma işlemlerine başlamaya yönelik sözün ardından Twitch, cinsel istismarla suçlanan birden fazla Twitch yayıncısını yasakladı . Yasaklamayla ilgili bir neden gözükmeyen, DrDisrespect de yasaklandı , ancak halka açık bir neden belirtilmedi. Görünüşe göre yasak kalıcı. Disrespect, yasağın neden uygulandığından emin olmadığını söyledi ve yasağından bu yana sadece bir kez tweet attı.

Twitch, cinsel istismar ve tacizle suçlanan Twitch yayıncılarına yönelik mevcut soruşturmalar hakkında yeni bir açıklama yaptı . Açıklamada, “Bu ciddi iddiaları değerlendirirken gereken özen gösterilmesini sağlarken mümkün olan en kısa sürede ortaya çıkan her vakayı gözden geçiriyoruz.” Diyerek şöyle devam etti: “En şiddetli vakalara öncelik verdik ve bulgularımız doğrultusunda derhal askıya almaya başlayacağız.”

Twitch yayıncılarından bir grup, Twitch’in bu konudaki hareket eksikliğini protesto etmek için 24 saat boyunca yayın yapmayı durdurdu . Yayın yapmayı durduranlar arasında , Twitter’da oyun oynarken ırksal slurs olarak adlandırıldığını ve oyun topluluğunda reform istediklerini yayınlayan Ray Fisher’ı da var.

Twitch, olayın Twitch ile ilgili bir olayın dışında meydana geldiği durumlarda daha fazla bilgi aradıklarını ve diğer durumlarda davanın “daha kapsamlı bir soruşturma yürütmek için daha iyi yerleştirilmiş uygun makamlara bildirmeleri gerekeceğini” belirtiyor. ” Etkilenen herkesi, her bir yayıncının kanal sayfasında gizli raporlama araçlarını kullanmaya teşvik ettiklerini söylüyor.

Ayrıca, Twitch’i taciz ve nefretle mücadele için daha fazla araçla daha güvenli bir ortam haline getirme çabalarımızı sürdürmeye kararlıyız.” “Nefret Davranışları ve Taciz politikalarımızın gözden geçirilmesi, saldırgan kullanıcı adı tespiti, AutoMod ve Yasaklı Kelimeler listemizdeki iyileştirmeler ve taciz ve nefret dolu davranışları azaltmaya odaklanan diğer projeler dahil olmak üzere çalışmalarımız devam ediyor.açıklamasında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu