STALKER 2 kararı Playstation Oyuncularını Üzecek!

 STALKER 2 kararı Playstation Oyuncularını Üzecek!
Okunuyor STALKER 2 kararı Playstation Oyuncularını Üzecek!

STALKER 2 söylentileri başlamasıyla birlikte eski oyuncular bir hayli heyecanlandırmıştı. Oyunla alakalı yeni bilgiler devam etti. Yer alacak yapımda Playstation konsol sahiplerini üzecek açıklama yapıldı. Yapılan oyun sadece PC ve XBOX konsoluna çıkacağı söylendi. Bu durum oldukça üzücü durum olarak yerini aldı. Yer alan oyunla ilgili çıkış haberleri şu anda bilinmiyor. Ancak söylentiler yoluyla tahmini değerler söylendi.

STALKER 2 Ne Zaman Çıkış Yapacak?

Oyunun çıkış tarihi olarak tam net bilgi verilmedi. Ancak söylentilere göre oyun 2021’in son çeyreği olan Ekim-Aralık aylarında çıkışını yapacak. PC ve XBOX’a özel gelecek oyunda resmi sitesinde çıkacak konsollar için belirlenme yapılmış durumda.

STALKER 2 Oyunu Hakkında

Hayatta kalma oyunu olarak bilinen ve açık dünyasıyla birlikte halen STALKER 1 örnek gösterilen oyun olarak gösteriliyor. Yer atmosferi oldukça iyi yansıtan oyunu kendine çeken yapımlardan biri olarak akıllara kazındı. STALKER 2 çıkışı olmasıyla birlikte oldukça oyun saıtş rakamlarını üst düzeyde etkileyebilecek gibi gözüküyor.

Oyun içerisinde bilinen bilgiler olarak da silah çeşitliliğinin olması ve grafiksel düzeyde üst seviye olarak yer alacağı gözüküyor. Yeni çıkan konsol ve ekran kartları sonrasında grafiksel güncelleme oldukça kendini gösterecektir. Bilgisayar oyuncuları tam bir sistemleri kasan oyun olarak kendini gösterebilir. Ayrıca ekran kartı modellerinde yer alan ekstra RTX sistemleri oyun içerisine dahil edilince farklı bir ambiyans oluşmaya başlıyor. Bu durumu en iyi yansıtacak oyunlar içerisinde yer alabilir.

XBOX konsol gücünü nasıl aktaracak merakla beklenen oyunlardan biri olarak yerini alacak. Yeni nesil konsolların çıkmasıyla birlikte oyun kıtlığı yaşanıyordu. Koronavirüs yüzünden bu durum oldukça fazla hale gelmişti. Etkilerinden kurtulmasıyla beraber ilerleyen zamanlarda daha net bir şekilde yeni bilgiler ve çıkış tarihi olarak gösterecektir. Oyun herhangi erteleme haberi almazsa 2021 yılı içerisinde çıkışını yapacaktır.

Ülkemize özel fiyatlandırma da gelebilir. Microsoft bu konuda Türkiye pazarını kazanmak adına XBOX Games Pass sisteminde oldukça yardımcı olan fiyatlandırmayı da yapmıştı. XBOX bu konuda adımlarını atarsa çoğu Türk oyuncusunu da çekebilecek durumda yer alacaktır.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın