Gord Oyunu Eski CD Projekt Yapımcıları Tarafından Çıkışa Sunulacak

 Gord Oyunu Eski CD Projekt Yapımcıları Tarafından Çıkışa Sunulacak
Okunuyor Gord Oyunu Eski CD Projekt Yapımcıları Tarafından Çıkışa Sunulacak

Yeni Gord oyunu çıkışı oyuncular tarafından bekleniyordu. Gord oyunu bazı fan kitlelerinin takip etme sebebi eski CD Projekt Red yapımcılarının yer almasından dolayı takibi başlamıştı. CD Projekt Red ekibiyle çalışan yapım The Witcher 3 gibi önemli yapımlarda yer almasıyla birlikte kendilerini oyun konusunda baya ileriye taşıdı. Gord oyunun çıkması hazırlanmasıyla birlikte farklı bir tema ve yapımla oldukça kendinden bahsettirecek gibi gözüküyor.

Gord Oyunu Neleri Barındırıyor?

Gord oyunu şehir kurarak hayatta kalma oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Ancak yapım daha karanlık tema olarak odaklanmış durumda. Mitolojik öğelerden yararlanarak hareket ediyor. Mitoloji seçimi olarak Slav mitolojisini oyuna taşıyan yapımda tek kişilik yönetebileceğimiz alana göre hareket ediyor. Kabile yönettiğimiz oyunda her bir karakteri yönlendirerek hareket ettirebiliyoruz. Bu karakterler iyi yönetilmesi gerekiyor oyun içerisinde ölme oldukça çeşitli nedenlerle birleştiriliyor.

Oyunda hayatta kalabilmek için keşif olarak hareket ederek mitolojik canavarla ve diğer düşman kabilelerle savaşmak zorunda kalınıyor. Ayrıca büyücülüğe önem veren yapımda mekanikleri oldukça değişik gözüküyor. Oyunda bir yandan hayatta kalmaya çalışırken bir yandan şehrimizi ayakta tutmaya çalışacağız.

Bu durum içerisinde hastalık ve açlıkla mücadeleler olacak. Bu durumdan dolayı seçimleri yaparken halkı da düşünmek gerekiyor. Savaşçıları bir sefere yollarken de iki defa düşünmek gerekebilir. Aksi takdirde ölümler sıklıkla meydana gelebilir. Bu durum hem düşman kabile içerisinde mücadele etmek hem de mitolojik canavarların da işin içerisine eklenmesiyle birlikte oyun farklı boyutlara doğru yelken açıyor.

Gord Oyunu Ne Zaman Çıkacak?

Gord oyunu çıkış tarihi olarak Steam sayfasında 2022 olarak yayınlanmış durumunda. Şimdiden istek listesine ekleyebilirsiniz. Büyük yapımları 2022 yılı içerisinde görmeye başlayacağız. Bir dahaki yıl oyuncular için büyük bir oyun patlaması olarak gözüküyor. Yapım olarak da kendinden söz ettirecek bir sistemle ilerliyor. Oyunun göz alıcı özellikleri olarak farklı tema çıkmasıyla birlikte kendine has hikayeleride barındırması olacak. Oyunun Türkçe olması eklenmemiş. Ancak ileri zamanlarda Türkçe yama eklenmesi muhtemel olabilir. İlerleyen zamanlarda ne tür haberler gelecek merakla beklenir hale geldi.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın