Dead Nation Apocalypse Edition: PS4 Aksiyon Oyunu

 Dead Nation Apocalypse Edition: PS4 Aksiyon Oyunu
Okunuyor Dead Nation Apocalypse Edition: PS4 Aksiyon Oyunu

Dead Nation Apocalypse Edition PS4 aksiyon oyunu nasıl bir oyundur? Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte oyun tutkunları için artık binlerce oyun her yıl piyasaya sürülmektedir. Oyun severler istedikleri her kategorideki oyunlara rahatlıkla ulaşabilmekte ve keyfini sürebilmektedir.

Her oyunun kendi içindeki dizaynı, renkleri, karakterleri, oyuncuya katmaya çalıştığı duygu veya işlediği konularla hitap ettiği kesimler birbirinden farklılık göstermektedir. Bu nedenle her oyun kendi içinde aslında belirli bir kesime hitap edebilmektedir. Fakat, bazı oyunlar vardır ki her kesime hitap eder ve her oyuncu tarafından sevilerek oynanır.

Böyle kaliteli oyun sayısı azdır ve ne yazık ki piyasaya sürülen oyunlar içinde bu şekilde bir kaliteye ulaşmak zor olmaktadır. İşte bahsettiğimiz nitelikte olan ve piyasaya sürüldüğü andan itibaren 7’den 70’e herkes tarafından sevilerek oynanan oyunlardan biri Dead Nation Apocalypse Edition’ dır. Oyun hala daha sevilen ve günümüzde en fazla oynanan oyunlar arasında yer almaktadır. Bu oyununu; oyun severler ve merak edenler için biraz daha yakından inceleyelim.

Dead Nation Apocalypse Edition Oyunu Özet

Bu oyun ilk Dead Nation olarak 2010 yılında House Marque tarafından geliştirilmiştir. Birçok platform tarafından onay alan bu oyun Sony Computer Entertainment tarafından hemen yayınlanmış ve oyuncular bu oyunu PS3 üzerinden oynamaya başlamışlardır. Daha sonra gelişen Playstation teknolojisi ile2014 yılında buluşan Dead Nation Apocalypse Edition, PS4 üzerinden de online olarak oyuncuların hizmetine sunulmuştur.

Playstation store üzerinden online olarak satın alınabilen bu oyuna cüzi miktarda bir ücret ödenerek oyuncular satın alabilmektedir. Oyunun diğer oyunlara göre sahip olduğu birçok artı özellik oyuncular tarafından sevilmesine ve binlerce oyunu geride bırakıp kendinin ön plana çıkmasını sağlamaktadır. Dead Nation Apocalypse Edition oyununun avantajlı özelliklerine ve oyuncuları cezbeden yönlerine kısaca değinecek olursak;

Oyunun Özellikleri

  • Öncelikle Dead Nation Apocalypse Edition oyunu, oyunculara çoklu oynama seçenekleri sunmaktadır. Bu oyunu tekli oyuncu ya da Co-Op özelliğinin vermiş olduğu avantaj ile iki kişilik oynanabilme özelliğine sahiptir. Bu şekilde oyuncular ister tek başına oyunun keyfini sürebildikleri gibi isterlerse arkadaşları ya da eşleriyle severek aynı anda oyunun zevkini çıkarabilmektedirler. Bununla birlikte oyun online olarak platform üzerinden de oynanabilmekte ve bu özelliği de yine herkes tarafından beğenilmektedir.
  • En çok beğenilen diğer bir özelliği oyunu oynayan kişilere sunduğu ekran görüntü kalitesinin iyi olmasıdır. Dead Nation Apocalypse Edition oyununun çoklu oynanabilen bir oyun olduğunu belirtmiştik. Bilindiği gibi çoklu oynanan Co-Op oyunlarda oyun ekranı split screen (bölünmüş ekran) olarak bölünmekte ve her oyuncunun ekranı kendine ait olur. Bu da oyuncular arasında bazen koordinasyon bozukluğuna sebep olabilmekte ve oyun akışında aksaklıklar yaşanabilmektedir. Fakat Dead Nation Apocalypse Edition’da split screen yerine tek bir ekranı iki oyuncu paylaşmaktadır ve birbirlerine bağlı olarak oyunu oynamaktadırlar. Oyuncular arası uzaklık ise belli bir yere kadar izin verilmekte ve iki oyuncu da birbirleri ile daha takipli ve sağlam koordinasyonlu olarak keyifli bir oyun deneyimi sunulmaktadır.

Dead Nation Apocalypse Edition Aksiyon Oyunu

  • Dead Nation Apocalypse Edition’da oyunculara başlangıç olarak üç zorluk seviyesi sunulmaktadır. Oyuncular bu zorluk seviyelerinde oyunu tamamen bitirdiklerinde karşılarına üç farklı ileri zorlu oyun dereceleri çıkmakta ve oyuncular yeniden daha farklı zorlukta sunulan bu oyunun keyfini sürebilmektedir.
  • Oyunda diğer Co-Op oyunlar gibi yüksek meblağlar ile satın alımı gerektirmemektedir. Bu oyuna az bir ücret ödeyerek sahip olunabildiği gibi şanslı iseniz ve Playstation Plus üyeliğiniz var ise sizlere ek bir indirim alınabilmektedir. Bunun için PS4 Plus önceliklerini ve indirimlerini beklemek yeterli olacaktır.
  • Bu oyunun konu içeriği ve etkileyici hikayesi yine oyun severler tarafından oldukça beğenilen diğer bir yönüdür.
  • Dead Nation oyunu sadece Türkiye’ de değil tüm dünyada eş zamanlı olarak oynanmakta ve bu oyunda Türkiye’nin başarı yüzdesine; her bir oyuncunun kestiği zombi kadar katkıda bulunulmaktadır.
  • Oyun hala daha güncel olarak PS3, PS VİTA ve PS4 üzerinden online olarak oynanabilmekte ve güncelliğini korumaktadır.
  • Oyun konusu olarak da zombilere ve çeşitli yaratıklara karşı karakterlerin hayatta kalmaya çabası olduğu için oyun başından sonuna kadar oyunculara hiç bitmeyen bir aksiyon ve heyecan duygusu yaşatmaktadır.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın