Minecraft: Eğitim Sürümü Artık Chromebook'larda Kullanılabilir - TRESPOR

Minecraft: Eğitim Sürümü Artık Chromebook’larda Kullanılabilir

 Minecraft: Eğitim Sürümü Artık Chromebook’larda Kullanılabilir
Okunuyor Minecraft: Eğitim Sürümü Artık Chromebook’larda Kullanılabilir

Minecraft: Eğitim Sürümü Artık Chromebook’larda kullanılabiliyor.Ayrıca iPad, Mac ve Windows PC’de bir güncelleme aldı.

Microsoft, Minecraft: Eğitim Sürümü’nün artık Chromebook’larda mevcut olduğunu ve iPad, Mac ve Windows PC’ler de dahil olmak üzere çeşitli cihazların çapraz oyun yoluyla birlikte çalışmasına izin verdiğini duyurdu.

Minecraft: Eğitim Sürümü

Bu duyuru ile birlikte, Minecraft: Education Edition, Uzaktan ve hibrit öğrenme için destek sağlayan bir güncelleme alacak. Bu güncelleme otomatik olarak Chromebook’larda, iPad’lerde ve Windows PC’lerde olanlara uygulanacaktır. Mac kullanıcıları manuel olarak yüklemek zorunda kalacaklar. Hangi Chromebook’ların uyumlu olduğu belli değil, ancak Verge, kullanıcıların artık Chrome OS desteğine sahip olan Minecraft: Eğitim Sürümü’nün Android uygulamasını kullanacağını bildiriyor, bu da öğretmenlerin en son Chromebook’lara sahip olduklarından emin olmaları gerektiği anlamına geliyor.

Yukarıdaki video Minecraft RTX açık oynanışı gösteriyor.

Minecraft: Eğitim Sürümü, eğitimciler için özel olarak tasarlanmıştır ve dünyanın dört bir yanındaki öğrencilerle öğretmelerine ve etkileşimde bulunmalarına izin verir. Tebeşir tahtaları ve laboratuvarların yanı sıra öğretmenlerin öğrencilerin harita üzerinde nerede olduklarını iletişim kurmasını ve görüntülemesini sağlayan bir sınıf modu içerir. Tarih ve matematik gibi konular oyunun dünyasında öğretilir. Bu dersler Minecraft: Education Edition konu Kitinden indirilebilir.

Okulların Minecraft: Eğitim Sürümünü kullanabilmesi için bir Microsoft 365 hesabına sahip olmaları veya Microsoft Store üzerinden bir oyun lisansı satın almaları gerekir.Microsoft, kullanıcıların Google hesaplarıyla oturum açmalarına izin vermeye çalıştığını söyledi, ancak bu özelliğin ne zaman yayınlanacağına dair bir bilgi bulunmuyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın