Ubisoft Yepyeni Siege Collegiate Esports League'i Tanıttı

Bu program, herhangi bir kolej veya üniversitenin okulu temsil eden bir espor takımı oluşturmasına izin veriyor.

Ubisoft Espor’u Destekliyor

Ubisoft bir üniversite esports programının oluşturulması için desteklerini açıkladı.Collegiate Esports programı, amiral gemisi esports unvanı olan Tom Clancy’nin Rainbow Six Siege için piyasaya sürülecek. Bu program, herhangi bir kolej veya üniversitenin okulu temsil eden bir takım oluşturmasına izin verecek ve daha sonra r6’nın pro league’e benzer bir turnuvada diğer okullara karşı yarışacak. Yeni bir üniversite programı ile, iddialı öğrencilerin rekabet etmesini sağlayacak.

Yeni kurulan Lig, yeni programı işletecek organizasyon olacak olan FACEIT ile ortaklaşa başlatılacak. Bilmeyenler için FACEİT, rekabetçi çevrimiçi oyunlar için lider bir platformdur. FACEIT ile ortaklığa ek olarak, Ubisoft ayrıca Corsair şeklinde önde gelen bir sponsorluk satın aldı. Corsair’in yan kuruluşu Origin PC de lige sponsor olacak.

Ubisoft’un resmi yayınına göre, program resmi okul kulüplerinin kendilerini kaydetmelerini sağlayan ve daha sonra çeşitli yerel ve kıtalararası programlara erişim sağlayan çevrimiçi bir platforma sahiptir. Kulüplerin kayıt yaptırmaya uygun olması için, katıldıkları okula tam zamanlı öğrenci olan üyelerden oluşmaları gerekir. Erişim sağlandıktan sonra, takımların aşağıdakileri yapmasına izin verecek.

  • intramural maçlara ev sahipliği yapmak
  • partileri/canlı etkinlikleri izlemek
  • kulüp üyelerini ve saygın takımlarını yönetmek
  • maçları ve sonuçları yönetmek ve ödül talep etmek

Lige katılmak isteyen aday öğrenciler için, program ABD ve Kanada genelinde kayıtlı öğrenciler için zaten başlatıldı. Collegiate programı ayrıca herkesin katılmasına izin veren tüm beceri seviyelerini de destekler. Yılda toplam iki mevsim olacak. İlk sezon, aralarında bir mola ile toplam 6 haftalık bir oyun süresine sahip olacak. İkinci sezon, ilk sezondan biraz daha uzun olacak ve toplam 2 haftalık bir oyun süresine sahip olacak. 2. Sezon ayrıca ulusal bir şampiyonluğu da içeriyor. Katılan her kulüp, Rainbow Six ve Ubisoft’tan toplam 30.000 $ ödül kazanma şansına sahip.

Rainbow Six Collegiate programının piyasaya sürülmesiyle, oyuna daha fazla katılmak isteyen herhangi bir öğrenci bu program aracılığıyla bunu yapabilir.Her yıl, collegiate esports giderek daha belirgin hale geliyor.Rainbow Six Collegiate Program’ın kurulmasıyla, giderek artan popülaritesini vurgular ve daha fazla şirketi kendi unvanları için kolej espor takımlarımı oluşturmaya teşvik edecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu