Mount & Blade 2: Bannerlord Fps Arttırma Yöntemleri

Merhaba Trespor takipçileri, bugünkü yazımızda sizlere 8 senelik beklenti sonucunda kavuştuğumuz Mount & Blade 2: Bannerlord oynarken nasıl daha yüksek fps alabilirsiniz, bunu anlatacağım. Oyun henüz erken erişimde olduğu için bir çok optimizasyon sorunu bulunduruyor. Sitemizde yayınladığımız ‘Mount & Blade II: Bannerlord Sistem Gereksinimleri”  yazımızdan sistem özelliklerinizi karşılaştırabilirsiniz.

Ancak dediğim gibi oyun henüz erken erişimde olduğu için uyumlu bir sisteme sahip olsanız da optimizasyon sorunları olduğundan fps drop ve düşük fps sorunu yaşanıyor. Türkiye’nin e-Spor ve Oyun Bloğu olarak optimizasyon iyileştirmeleri yapılana kadar kendiniz uygulayabileceğiniz ve fps’nizi arttırabilecek bazı çözümleri sizlerle paylaşıyoruz.  Oyuna her gün gelen güncellemeler ile optimizasyon sorunları çözülmeye başlasa da bu yöntemleri uygulamak yararınıza olacak.

Mount & Blade 2: Bannerlord Fps Arttırma

1 – EKRAN KARTI SÜRÜCÜ GÜNCELLEME

Herkesin ilk aklına gelen çözüm ekran kartı sürücülerinin güncellenmesi. Sürücüleri her zaman güncel tutmak her oyun için çok önemli. Eğer Nvidia ekran kartı sahibiyseniz Nvidia GeForce Experience uygulamasını indirerek güncel sürücüleri kolaylıkla kontrol edebilirsiniz.

Nvidia için bu adresi kullanabilirsiniz.

 

Amd için bu adresi kullanabilirsiniz.

2 – SES EFEKTLERINI KAPATMAK VE OYUN IÇI SES KALITESINI DÜZELTMEK

Reddit ve Steam Topluluk Sayfalarında önerilen çözümlerden biri de ses efektlerini windows üzerinden kapatmak ve oyun içi ses ayarlarını değiştirmek.

Ses efektlerini kapatmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

Ayarları açıp, sistem ayarlarına giriyoruz.

Sol taraftan ses ayarlarına tıklıyoruz. Açılan kısımda Cihaz Özelliklerine tıklıyoruz.

Ek cihaz özelliklerine tıklıyoruz.

Enhancements sekmesine tıklayarak tüm efektleri kapatıyoruz ve uygula diyerek kapatıyoruz. 

4 – OYUN İÇİ GRAFİK  AYARLARI

Aslında en karışık ve en etkileyici kısım burası. Oyun ayarlarını tamamen kısmak mantıklı gelebilir ancak bu her zaman performansı arttırmıyor hatta tam tersi düşürebiliyor. Sisteminize en uygun optimizasyonu bulmalısınız. Eğer ortamala bir sisteme sahipseniz önerilen ayarlar aşağıdaki gibi,

Mount & Blade 2: Bannerlord Fps Arttırma için en son olarak da bu ayarlara dikkat ederseniz istediğiniz sonuca oyun erken erişimden çıkmadan önce yaklaşmış belki de ulaşmış olursunuz. Öncelikle Depth of Field’den başlayan kısımdan itibaren aşağıya kadar bütün seçimleri kaldırın ve performansı kontrol edin. Eğer hala kötüyse Shadow, Texture ve Shader ayarlarını düşürerek deneyin. Bu şekilde deneme yanılma yoluyla en uygun ayarları bulmaya çalışın. Tüm ayarları en düşüğe getirerek de deneyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu