TwitchCon Amsterdam İptal Edildi

Merhaba değerli TRESPOR takipçileri, bugünkü yazımız son günlerin ve ayların gündemi olan Corona Virüsün neden olduğu bir etkinlik hakkında olacak. Corona Virüs dünya genelinde oyun bazlı etkinliklerin iptal olmasına neden olmaya devam ediyor. Belirlenen 2 ve 3 Mayıs tarihleri arasında Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da gerçekleştirilmesi planlanan TwitchCon Amsterdam etkinliği, yapılan duyuru ile  Korona Virüs nedeniyle ertelenen espor ve oyun etkinliklerinin arasına katılmış oldu.

6 Mart 2020’nin akşam saatlerinde yapılan sosyal medya paylaşımları ve gönderilen elektronik postalar, bu iptal haberlerini dünyanın dört bir yanından TwitchCon ile ilgilenen ve bu etkinliği takip eden kullanıcı ile paylaşılmış oldu. Yaptığı açıklamaya Twitch yönetimi, “koronavirüs konusundaki artan endişeler nedeniyle iptal edildi.” sözleri ile oldukça net başladı. “Sizin için inşa ettiğimiz şovun tadını çıkaramayacağınızı hayal kırıklığına uğrattığımızı söylemek büyük bir eksiklik” sözleri ile devam eden açıklamada “Ama topluluğumuzun, çalışanlarımızın ve TwitchCon’un gerçekleşmesinde rol oynayan herkesin sağlığı ve güvenliği her zamanki gibi bizim önceliğimizdir.” denildi.

Belirtilene göre etkinlik için bilet alan herekse biletlerinin tamamı iade edilecek. Ayrıca etkinlik için otel rezervasyonu yapanların da iptalleri ücretsiz olarak yapılabilecek.

Twitch Türkiye ve İngiltere Partnerlik Yöneticisi Çisil Çakır ise bu durum hakkında Twitter hesabı üzerinden Ne yazık ki Twitchcon Amsterdam etkinliği bu yıl için iptal edildi. Konuyla ilgili açıklamalara resmi kanallarımızdan ulaşabilirsiniz” dedi.

Dünya genelinde bir çok etkinlik virüs nedeniyle iptal olmaya devam ediyor. Daha bunlara hangileri eklenecek bilmiyorum ancak korkutmuyor değil. Bir çok oyun etkinliğine neden olan corona CS GO ve PUBG turnuvalarının iptaline de neden oluyor. Mesela; PUBG GLOBAL ÇİN ELEMELERİ CORONA VİRÜS YÜZÜNDEN ERTELENDİ.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu