Pubg Mobile Oyun İçi Terimler

 Pubg Mobile Oyun İçi Terimler
Okunuyor Pubg Mobile Oyun İçi Terimler

Pubg Mobile oynarken arkadaşlarımızla ya da rastgele 4lü lobi ile girdiğimiz zaman oyun içinde belirli terimlerle oyun daha kolay hale geliyor. Mesela o an yaşadığınız bir durumu anlatmak yerine söyleyeceğiniz tek kelime ile anlatıp arkadaşınızın hızlıca kill almasını sağlayacak olabilirsiniz. Pubg Mobile oyun içi terimler ile daha iyi bir oyuncu olabilirsiniz. Daha yüksek liglerde yer alabilirsiniz. Sonuçta oyun içi terimleri bilmek ve yardımlaşarak oynamak sizi daha iyi bir oyuncu haline getirecektir. Bu gibi yazıların devamından haberdar olmak için Trespor‘u takip etmeyi unutma.

Pubg Mobile Oyun İçi Terimler

Redzone: Redzone diye okunuyor.Türkçesi için direkt kırmızı bölge diye çevirebiliriz. Pubg’de de aynı şekilde haritada belirli aralıklarla beliren kırmızı bir halka içine bombalar düşen bir alanı temsil eden redzone terimi. O anda beliren redzone alanından kaçmanız ya da evlerin içine girmeniz lazım, çünkü redzone’a yağan bombalardan biri üstünüze geldiği an ölüyorsunuz ve çorba parası çıkmadan lobiye geri dönüyorsunuz.

Loot: Luut diye okunuyor. Türkçe olarak yağma anlamına gelir. Pubg’de de benzer şekilde indiğiniz bölgedeki, girdiğiniz bölgedeki eşyaları toplamaya loot yapmak denir. Aynı şekilde oyunda öldürdüğünüz adamların teçhizatlarını, silahlarını toplamaya da loot yapmak denir.

Camper: Kempır diye okunuyor. Kampçı olarak Türkçe’ye çevrilen kelime Pubg’de yakın bir anlama gelen pusucu olarak kullanılır. Oyun içinde lootunu yaptığı an, daralan alana göre belirli yerlerde pusarak tüm oyunu geçirirler. Genelde evlerin odalarında ya da çalılık içinde bu arkadaşlar tarafından öldürülebilirsiniz.

Farming: Farming diye okunuyor. Türkçe hali çiftçilik anlamına gelen kelime oyun içinde girdiği binada, öldürdüğü adamın kasasında ne var ne yok işine yaramasa bile her şeyi alan, toplayan, lootlayan oyuncular için kullanılır.

Zone: Zon diye okunuyor. Türkçede alan anlamına gelen bu kelime, Pubg içinde aynı anlama gelmektedir. Halka daraldıkça oyunun alanını belirleyen kısım için zone kelimesi kullanılır.

AFK: Afeka diye okunuyor. Bu direkt bir kelime değil, bir kısaltmadır. ”Away From Keyboard” olan açılan kelime tüm online oyunlarda kullanılan bir terimdir. Pubgde’de aynı şekilde o an afk yani o an oyunda bir süreliğine de olsa bilgisayar başında olmayan insanlar için kullanılır.


Yapılan Yorumlar
  • Miran Ekmen dedi ki:

    PUBG çok bağımlılık yapıyor ben bırakıtm uzun süredir 🙂

  • Erkan dedi ki:

    PUBG oyununa alistim oynadikca mutlu oliyorum.tabiki bos zamanlarda daha adapye oluyorum.isteyken isteyken aklim oyunda kaliyor ama prensipli davranirsak oyun mutluluktur

Bir Yorum Yapın