Red Alert 2 Çözünürlük Sorunu Çözümü

 Red Alert 2 Çözünürlük Sorunu Çözümü
Okunuyor Red Alert 2 Çözünürlük Sorunu Çözümü

Eski oyunların gözdesi olan Red Alert 2 Çözünürlük Sorunu oynamak istediğinde karşılaşılmaktadır. Bu sorun yüzünden çözünürlük büyük hatalara neden olmaktadır. Hatanın ana nedeni olarak da oyunun eski sürüm olmasından dolayı yeni tür bilgisayar işletim sistemlerinde sorun yaratmaktadır. Konumuzda bu konuyla ilgili çözüm yolu anlatılmaktadır. Yapılan işlemler sonrasında oyuna sorunsuz bir şekilde giriş yapacaksınız.

Red Alert 2 Çözünürlük Sorunu Çözümü

İlk olarak Red Alert 2 oyunun yüklediğiniz dosyaya giriş yapmak gerekmektedir. Yüklediğiniz yol içerisinde RA2.ini dosyası bulunacaktır. Ra2ini dosyasını notepad programıyla açın.

 

Red Alert 2 Çözünürlük Sorunu

Gelen ayarlar dosyasının içerisinde Video bölümünü bulun. Bu bölüm CTRL+F ile arayarak da bulabilirsiniz. Burada bazı değişiklikler yapacağız.

Red Alert 2 Çözünürlük Sorunu

Video bölümünde bir adet boşluk bırakarak VideoBackBuffer=no yazın ve notepad’den çıkış yapın. Kelimeleri doğru yazdığınıza dikkat etmeniz gerekmektedir.

Red Alert 2 Çözünürlük Sorunu

Çıkış yapmak istediğinizde kaydedilsin mi sorusuna evet deyin. Bu şekilde oyununuz tamamen hazır olmuş olacaktır. Çözünürlük sorununu tamamen halletmiş olacaksınız.

Red Alert 2 Çözünürlük Sorunu

Konumuzda Red Alert 2 oyununa ait çözünürlük problemini resimli olarak çözüm yolunu sunduk. Eski oyuncuların bir zamanların vazgeçilmez oyunu Red Alert 2 ile eski anılarınızı canlandırabileceksiniz. Sitemizde buna benzer oyun hataları çözümleri bulunmaktadır. Yapılan konularımız özenle ve her oyuncunun anlayacağı şekilde tasarlanıp sunulmaktadır. Eğer farklı sorunlarla karşılıyorsanız sitemize yorumlar kısmından yazarak soruna ait bilgiler vererek araştırmaları yapabiliriz. Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda kaynaklar araştırma yapılarak sitemizde sunulacaktır. TRespor iyi oyunlar diler.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın