CS GO Mouse Takılma ve Donma Sorunu

 CS GO Mouse Takılma ve Donma Sorunu
Okunuyor CS GO Mouse Takılma ve Donma Sorunu

CS GO Mouse takılma ve donma sorunu nasıl çözülür? Counter-Strike oyununun online modu olan ve Valve tarafından 2012 yılında piyasaya sürülen Counter-Strike: Global Offensive oyunu piyasaya sürüldüğü ilk günden beri FPS oyunları arasından en çok oynanan ve popüler oyunlarından biridir.

Hem ülkemizde hem de tüm dünyada milyonlarca oyuncu tarafından oynanan CS: GO’da birçok profesyonel oyuncuda vardır. Son zamanlarda e-sporun yaygınlaşmasıyla birlikte düzenli olarak her yıl CS: GO e-spor turnuvaları düzenlenmektedir.

Rekabet içerisinde olduğunuz oyunda rakiplerinizde daha iyi olmak adına kullanmakta olduğunuz klavye, fare ve kulaklık gibi ekipmanların önemli olması gerekiyor. Fare (Mouse) hassasiyetini iyi ayarlamak kontrol açısından önemlidir. Ekipmanların önemli olduğu kadar kullandığınız internetinde iyi olması çok önemli bir detay.

CS GO Mouse Takılma Sorunu

CS: GO oyuncularının en çok yaşadığı problem ve en çok şikayet ettiği konu mouse takılarak hareket etmesidir. Oyunda en önemli ekipman mouse ve mouse takılması rakipleriniz karşısında dezavantaj yaşamanız demektir. Bu yazımızda farenin takılarak hareket etme sorunun nasıl çözülebileceğiyle ilgili iki farklı yöntem aktaracağız.

Oyun İçi Mouse Ayarlarını Sıfırlayın

Mouse takılmasına sebep olabilecek olaydan biri oyun içerisinde kendi yapmış olduğunuz mouse ayarından kaynaklı olabilir. Bu yüzden ilk yapacağınız işlem oyun içi mouse ayarlarını sıfırlamak.

Sıfırlama yapmak için öncelikle oyunu açıyor ve oyun içerisinde “Ayarlar” sekmesine tıklıyoruz.

Açılan sayfa da üst kısımda yer alan başlıklılardan “Klavye / Mouse” kategorisine tıklayın.

Klavye/Mouse sayfası açıldıktan sonra ekranın sol alt kısmında bulunan “Sıfırla” seçeneğini tıklayın. Ve sıfırlama işlemini tamamlayın.

Görev Yöneticisinden İşlem Yapın

Bir diğer yapabileceğiniz yöntem ise görev yöneticisinden sorun çözmedir. Bu yöntem genellikle mouse ayarlarında herhangi bir sorun olmadığı zamanlarda yapılmaktadır.

İlk olarak “Görev Yöneticisi” açıyoruz.

Görev Yöneticisi penceresinden üst kısımda bulunan “İşlemler” bölümüne tıklıyoruz.

Bilgisayarınızda aktif olan tüm programlar burada listelenecektir.

Programların arasından “csgo.exe” bulun. Ardından sağ tıklayın “Öncelik Ata” sonra “Normal” adımlarını izleyin.

Bu yöntemi deneyerekte yaşamız olduğunuz mouse takılma sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.

CS GO Mouse takılma sorunu çözüm yollarını tarafınıza aktardık. Yorumlarınızı bize iletebilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın