Dünyanın En Zor Oyunu Nedir? – TRESPOR – Oyun Dünyası

Bu yazı da oyuncuların en merak ettiği sorulardan biri olan dünyanın en zor oyunu nedir sorusuna cevap arayacağız. Aslında bir oyunun zorluk seviyesi kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.Kimisi FPS oyunlarında başarılı olurken, kimisi de 2 boyutlu web tabanlı oyunlarda başarılı olabiliyor.Dünyanın en zor oyunları listesinde ele alacağımız oyunlar, büyük bir kitle tarafından zorluk derecesi kabul edilmiş olanlardır.Şimdi gelin hep birlikte dünyanın en zor oyunu nedir sorusunun cevabına göz atalım.

Dünyanın En Zor Oyunu

Oyun oynamayı seven ve bu alanda en iyisi olduğunu iddia eden oyuncular,bakalım dünyanın en zor oyunlarını oynayabilecekler mi?

Dark Souls

dünyanın en zor oyunu dark souls

From Software şirketi tarafından geliştirilen Dark Souls,aksiyon ve rol yapma oyunudur. Oyunda sahip olduğunuz karakteri yöneterek Lordran Krallığı adı verilen bir krallıkta sefere çıkıyorsunuz.Oyunda yolculuk esnasında rakip oyuncuların yapmış olduğu yorumlara göre ilerleniyor.Oyunda tek bir zorluk derecesi bulunuyor ve değiştirme seçeneği yok.Kısaca özetlemek gerekirse,kendi dünyanızı kurup diğer oyuncuların dünyasını istila etmeniz gerekiyor. Dünyanın en zor oyunu listesine girmeyi başarann Dark Souls oynamak için sistem gereksinimleri şu şekilde;

Dark Souls Sistem Gereksinimleri

•İşletim sistemi: Windows Vista, Windows 7, Windows 10
•İşlemci: 2.6 GHz Dual-Core veya daha fazlası
•Hafıza: 1 GB (XP), 2GB (Vista/7) ve fazlası
•Sabit Disk Alanı: 4 GB
•Ekran kartı: 512 MB RAM, ATI Radeon 4850 veya daha iyisi, NVIDIA GeForce 8800 GT veya daha yükseği
•DirectX: 9.0c

Contra III: The Alien Wars

Contra III , Konami şirketi tarafından Super Nintendo Entertainment System için geliştirilen silahlı bir çatışma oyunudur. Nintendo Entertainment System (NES) için Contra serisinden Contra (1987) ve Super C’den sonra piyasaya sürülen Contra III: The Alien Wars oyunu dünyanın en zor oyunu listesinde yer alıyor.Oyun web tabanlı internet siteleri üzerinden oynanabiliyor.

Ninja Gaiden Z

2004 yılında sadece xBox platformu için geliştirilen Ninja Gaiden oyunu, daha sonra oyuncular tarafından çok sevildiği için yeni bir Z serisi Steam oyun platformunda da yayınlanmıştı.Oyunun baş karakteri Yaiba,ninja kılıcı ve mekanik silahlarıyla zombileri acımasız bir şekilde öldürmesi üzerine tasarlanmış.Oyunda ilerlemek oldukça zor,bu yüzden en zor oyunlar listemize girmeyi başardı.

Ninja Gaiden Z oyunu şuan için Steam üzerinden 49.00 TL’lik bir fiyattan satışta.Yapım şirketinin yapmış olduğu açıklama 14 ocak 2020 tarihinde Windows 7 işletim sistemlerindeki desteklerini çektikleri yönündeydi.Ancak destek Windows 10 işletim sistemleri için hala devam etmekte.

Ninja Gaiden Z Sistem Gereksinimleri

ÖNERİLEN:

  • İşletim Sistemi: Windows® 7
  • İşlemci: Dört çekirdekli 2,7 GHz veya daha yükseği
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce® GTX 460 veya daha yükseği
  • Depolama: 8 GB kullanılabilir alan
  • Ses Kartı: 5.1 ses cihazı

1001 Spikes

dünyanın en zor oyunu 1001 Spikes
dünyanın en zor oyunu 1001 Spikes

1001 Spikes ,8bits Fanatics şirketi tarafından geliştirilen ve Nicalis tarafından yayınlanan bir platform oyunudur. Oyunun konusu, tehlikelerle dolu büyük bir araziden kaçmak ve diğer felaketlerden etkilenmeden zafere ulaşmak. Oyunda sizin zafere ulaşmamanız için büyük emek sarf edilmiş.Ancak zafere ulaşanlar da yok değil..

1001 Spikes oyunu Steam platformundan 24.00 TL’lik fiyatıyla satın alınabilir.Oyunu sorunsuz bir şekilde oynayabilmeniz için ise sistem gereksinimleri şu şekilde;

1001 Spikes Sistem Gereksinimleri

ÖNERİLEN:

  • İşletim Sistemi: Windows® 7-Windows 8 veya üstü
  • İşlemci: 2,4 GHz Çift Çekirdekli 2,0 veya üstü
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Depolama: 256 MB kullanılabilir alan

Bu yazımızda dünyanın en zor oyunu listesine girmeyi başaran 4 oyunu ele aldık.Oyun Dünyası ile gelişmeleri güncel olarak takip etmek için sitemizdeki diğer konulara da göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu