Fronstpunk Mobile Oyunu Çıkıyor!

 Fronstpunk Mobile Oyunu Çıkıyor!
Okunuyor Fronstpunk Mobile Oyunu Çıkıyor!

Kendine özgü hikayesiyle birlikte bilgisayar üzerinde çıkan oyun Frospunk yeni oyununu mobil üzerinde gerçekleştirecek. Oyunun yapısı hayatta kalma oyunu, strateji ve şehir kurma olarak biliniyor. Dünyanın dengesi bozularak soğuk iklimin devreye girmesiyle birlikte koloni olan yerinizi yönetiyorsunuz. Halkınızı yapılan seçimlerle birlikte ayakta tutarak son ana kadar götürmeye çalışıyorsunuz. Kendine has yapısından dolayı da oldukça ilgiyle karşılandı. Ayrıca Türkçe olarak çıkmasından dolayı Türk oyuncularını da ayrı bir çekişini sağladı.

Fronstpunk Mobil Oyun Olarak Geliyor!

Firmanın yapımcısı mobil oyunu için NeEase Games anlaşmaya varılarak yapılacağını duyurdu. Oyunun ücretsiz ya da ücretli olup olmayacağı açıklanmadı. Ancak merak edilen kısmı nasıl olarak sunulacağı oldu. Sürekli olarak gelişim yapma oyunu olarak sunulacak yoksa hikayeli bir şekilde entegreli mi çalışacak şimdiden merak ediliyor. Yer alan yapım olarak atmosferi gereği sürekli olarak klasik şehir kurma oyunlarının aynısı olmayacağı olabilir. Bilgisayar sürümdeki gibi hikaye tabanlı olup devam edilebilir halde olacaktır. Mobil tarafa özel yapıda geliştirilerek ek hikaye oluşturulabilir. Bu durum oldukça güzel bir etki yapacaktır. Oyun severler tarafından sürükleyici oyunun olması şimdiden beklenir hale geldi.

Frostpunk Oyun İncelemesi

Frostpunk kendine özel yapısından dolay çıkış yaptığından beri ilgiyle karşılandı. Oyunun hayatta kalma teması olarak zor şartlar altında olunmasıyla birlikte seçimlerinde büyük önemi bulunuyor. Yer alan seçimler doğru yapılmaması halinde oyun için olumsuz bir sonuç olarak yer alabilir. Hayatta kalma teması olduğu için yanlış seçimleriniz halkınızın ölmesine ve sizin oyundan erken bitirmenize neden olabilir. Seçimleriniz bazı kişiler tarafından desteklenirken bazıları tarafından desteklenmeyecektir.

Bu durumdan herkesi memnun etme açısından ileriye doğru seçimleriniz de önem taşıyacaktır. Oyun yaptığı hikayesiyle birlikte sürükleyici hale sokarak sizi atmosfere tam uyarlama yapıyor. Bu durumdan dolayı tekrardan oynama isteği de oluşturan oyun olarak yerini bırakıyor. Uzun süreli tekrardan oynayabileceğiniz ve seçimlerin geri dönüş olmayacağından dolayı tekrardan başlayarak farklı bir şekilde bitebiliyorsunuz. Oyun bu konuda oldukça başarılı bir yapıdan geçmiş durumda. Tek bir alan doğru bir şekilde inşa etmeniz oyunun ekonomisi ve bir yandan seçimleriniz sizi lider yönünü çıkarmaya çalışmaktadır. İlerleyen zamanlar mobil tarafında yeni bilgiler gelecektir.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın