Minecraft RTX Mod Nasıl Açılır?

 Minecraft RTX Mod Nasıl Açılır?
Okunuyor Minecraft RTX Mod Nasıl Açılır?

Gün geçtikçe dünya ve teknoloji gelişiyor. Her geçen gün hayatımıza başka bir teknoloji daha giriyor. Oyun dünyası da bu gelişmelerden nasibini alıyor. Geçtiğimiz sene 2019’un yaz aylarında Nvidia yeni çıkartacağı ekran kartları için Ray Tracing yani RT modunu kullanıcılara sunacağını açıkladı. Ray Tracing modunu ekran kartlarında ve oyun grafiklerinde RTX olarak göreceğiz. RTX teknolojisi ile oyunlar ve ekran kartları başka bir seviyeye taşınmış olacak.

İlginizi Çekebilir: Cs Go Ağına Bağlanılamıyor Hatası Çözümü

Bu grafikleri modlar hariç orijinal haliyle ilk olarak Minecraft oyununda göreceğiz. Şuan Nvidia RTX olarak; RTX2060, RTX2070 Ve RTX2080 olarak RTX modeli altında 3 ekran kartına sahip. Bu 3 ekran kartı da en üst düzey teknoloji ile donatılmış ve çağımızın ötesinde grafikleri gösterecek seviyedeler. Ancak dediğim gibi RTX Modunu canlı ve detaylı olarak orijinal haliyle Minecraft oyununda görebiliyoruz.

Minecraft RTX Mod Detaylı Video

Yukarıda Nvidia’nın kendi kanalında paylaştığı videoda da gördüğünüz gibi grafik konusunda hiç bir şekilde iddiası olmayan Minecraft oyununu çok farklı bir seviyeye taşıyarak adeta 4K hale getiriyor. Sıradan seviyenin altında grafiklere sahip olan Minecraft’ı bu hale getiriyorsa, yeni çıkacak olan AAA oyunları ne hale getirir, açıkçası heyecanla bekliyorum.

Şu an henüz kullanıcıların eline sunulmamış olan Minecraft RTX mod, taınıtım yapılması için bir çok Youtube ve Twitch içerik üreticisine sunulmuş durumda. İlerleyen aylarda Minecraft Windows 10 Edition ile hayatımıza girecek olan Minecraft RTX modunu grafik ayarlarını değişir gibi oyun içinde grafik ayarlarında basacağımız bir tuş ile aktif hale getirebileceğiz.

 


Yapılan Yorumlar
  • Ahmet dedi ki:

    Artık çoğu oyun rtx teknolojisini de sunuyor ancak bir sorunumuz var ki henüz rtx ekran kartına sahip olamadım:)

Bir Yorum Yapın