Lol Mmr Bakma-Mmr Nasıl Yükseltilir?

 Lol Mmr Bakma-Mmr Nasıl Yükseltilir?
Okunuyor Lol Mmr Bakma-Mmr Nasıl Yükseltilir?

Lol mmr bakma , League of Legends oyuncularına daha hızlı lig atlama konusunda rehberlik etmesi açısından oldukça önemlidir.Mmr, oyuncunun gizli seviyesidir ve kesin bir sonucu Riot yetkililerinden başka birinin görmesi mümkün değildir.Geçtiğimiz dönemlerde op.gg üzerinden oyuncular mmr’larını kontrol edebiliyordu. Op.gg 1 yıl önce bu özelliği pasif hale alsa da bir kaç kod yardımı ile hala lol mmr bakma işlemi yapılabiliyor.

Lol Mmr Nedir?

Mmr oyuncuların gizli puanıdır. Mmr puanını etkileyen birçok faktör bulunur.  Lol mmr puanı sizin LP kazanma-kaybetme oranınızı belirler.Bir çoğumuzun başına gelmiştir,maç kazanıldığında 15 LP gelirken,kaybedince 25 LP gider.İşte bu durum sizin Mmr puanınızın düşük olmasından kaynaklıdır.

“Benim ligim platin 3 fakat takımıma altın adam geliyor.” Bunun da sebebi tamamen mmr puanı ile alakalıdır.Eğer kazanıp kaybettiğiniz LP’de orantısızlık olduğunu düşünüyorsanız tek sebebi gizli puandır.

Mmr Yükseltme

Mmr yükseltme için her anlamda iyi bir lol oyuncusu olmanız gerekir.Oyun içerisinde almış olduğunuz kill sayısı, harita da sağladığınız görüş ,oyun kazanma oranı ve takım arkadaşınıza davranışınız mmr’ı etkileyen faktörler arasındadır.

 

Sürekli maç kazanmanız tek başına Mmr puanı yükseltmek için yeterli değil.Mmr’ı etkileyen faktörler;

  • Oynadığınız koridora göre skor durumu
  • Sağladığınız harita görüşü
  • Ölüp-öldürme oranı
  • Asist sayısı
  • Takım arkadaşlarıyla iletişim
  • Oyun sonu honor&rapor etme sıklığı

Eğer destek rolünde oynayıp asist sayınız az ise, maçı kazansanız dahi mmr puanınız düşecektir.Bunun sebebi Riot yapay zeka sistemidir.Sistem, almış olduğunuz şampiyon ve oynadığınız koridora göre hesaplama yapar.

Örneğin; Soraka oynadınız ve asist sayısı az bir şekilde zafer aldınız.Sistem sizin zafer de pek bir etkinizin olmadığını analiz ederek ona göre bir mmr puanı verir.

Lol’de herkes kill alma peşinde olsa da,asist yapmak çok önemli.Takım arkadaşınıza skor saldığınız da sistem sizin takım oyuncusu olduğunuzu analiz eder ve ona göre ödüllendirir.

Mmr etkileyen bir diğer önemli nokta ise,oyun sonu honor verme rapor etme durumu.Sonuçta Riot oyun sonu ekranına o seçenekleri boşuna koymuş olamaz.Eğer takımda güzel bir maç geçiren oyuncu varsa oyun sonu ödüllendirmek gerekir.Aynı şey rapor etme içinde geçerlidir.

Sürekli birilerini rapor eden bir oyuncu iseniz bu da sizin mmr’ınızı olumsuz etkileyecektir.

LoL MMR Hesaplama Aracı

LoL MMR Hesaplama aracı dereceli (ranked) maçlarda almış olduğunuz zafer/bozgun oranına göre hesaplanır.LoL MMR Puanınızı öğrenmek için alttaki aracı kullanabilirsiniz.

Lol Mmr Bakma

1 yıl öncesine kadar tr.op.gg üzerinden lol mmr bakma işlemi yapılabiliyordu ancak bu özelliği pasife aldılar. Google Chrome tarayıcısı üzerinden tek satır kod ile mmr  kontrol etmek için uygulamanız gereken adımlar;

tr.op.gg sitesine gidin ve arama çubuğuna bakmak istediğiniz hesap adını yazın.

Hesap detayları sayfasında sağ tıklayıp “incele” diyin.

Sağ tarafta yukarıdaki pencere açılacaktır.Buradan resimde ok ile gösterilen “Console” sekmesine tıklayın.

Yukarıda ok ile gösterilen arama çubuğuna mmr yazın.

Alt tarafa boş bir sayfa gelecek.Bu boş sayfaya,

$ .OP.GG.summoner.openMMR (‘hesapadı’, ‘#ExtraView’)

kodunu yapıştırıp Enter’a basın.(Hesap adı yazan yeri silip kendi hesap adınızı yazmayı unutmayın.)

Bu işlemleri yaptıktan sonra console penceresini sağ üst köşedeki X’ya basarak kapatın.

Hesap isminizin altında  Mmr Puanını göreceksiniz.Eğer;

“Please play more ranked solo queue games for more accurate calculations. ” yazıyor ise mmr puanı hesaplaması için yeterli maç veriniz bulunmuyor demektir.

Elo yükseltme ve Mmr arttırmak için İyi bir lol oyuncusu olmak yazımızı okumayı unutmayın.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın