The Walking Dead Mobil Oyunu Yakında Geliyor!

 The Walking Dead Mobil Oyunu Yakında Geliyor!
Okunuyor The Walking Dead Mobil Oyunu Yakında Geliyor!

The Walking Dead Mobil oyunu geleceği açıklandı. Dünyada en çok izlenen diziler arasına giren The Walking oyun platformunda konsol ve bilgisayar için görülmüştü. Yeni gelen haberle birlikte mobil platformlar için hazırlıklar başladı. İleri zamanlarda dizisi de finale uğrayacak yapım için oyun tarafında da yatırımları devam ediyor. Oyunun yapımı Frank Darabont tarafından geliştirilirken platform olarak Android ve İOS tarafına gelecek. Oyunun teması olarak dizisinde olduğu gibi hayatta kalmak için mücadele edilen sistem gelecek. Yeni çıkan oyunun adı ise The Walking Dead: Survivors olacak.

The Walking Dead Survivors Ne Zaman Çıkacak?

The Walking Dead oyunu 12 Nisan 2021 tarihinde çıkış yapacak. İçerik bakımından bir hayli zengin olan oyunda kendi topluluğumuzu oluşturacağız. Oyun karakterleri olarak Glenn, Rick,  Maggie, Hershel  ve Beta yer alacak. Her bir karakterin özel karakteri olduğu gibi oyuncu kontrolleri ona göre tasarlanacak. Ayrıca şehir yapılanması olmasıyla birlikte bölgeler inşalar edilip geliştirebilir halde olacak.

Strateji odaklı olan oyunda keşif üzerine işlem yapılacak. Belli bölgeler kaynak toplarken diğer bölgelerde keşiflerle desteklenecek. Oyun içerisinde 80’den fazla karakterin olması da yapılan stratejileri değiştirmiş olacak. Dizide yer alan bazı alanlarda oyuna eklenmesiyle ayrı bir güzellik bulunacak. Dizi yer alan ikon olan mekan bulunmasıyla birlikte oyunda da yer verilecek oyunculara sunulacak. Dizinin sıkı takipçileri için de yer verilen oyunda oldukça kullanıcı odaklı olduğu gözüküyor. Oyunda klan kurmak ve lider seçmek gibi alanlara da yer verilecek.

Oyunun ön kayıtları şuan da devam ediyor. Yer alan kayıtlara göre 1.5 milyon kişi ön kayıt yaptırmış durumda. Ciddi rakamlara ulaşan oyunda çıkış yaptığından itibaren birçok oyunu geride bırakacak gibi duruyor. Oyunun ayrıca Türkçe yaması çıkacak mı şuan gözükmüyor. Türkiye oyun sektörü geliştiğinden dolayı ileri zamanlarda Türkçe görme olasılığı yüksek olarak gözüküyor. Oyun içerisinde para yatırarak belli sistemlerle daha üstün özelliği her oyunda olduğu gibi bu oyunda da gelecektir. Firma bu tür yatırımlarda dillere önem vermektedir. Oyunun çıkış yapması merakla bekleniyor. İlerleyen zamanlarda neler olacak göreceğiz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın