Espor Lisansı Nasıl Çıkartılır? - TRESPOR - eSpor

Espor Lisansı Nasıl Çıkartılır?

 Espor Lisansı Nasıl Çıkartılır?
Okunuyor Espor Lisansı Nasıl Çıkartılır?

Günümüzde bilgisayar ve konsol oyunları profesyonel arenalara taşınarak milyon dolarların dönmüş olduğu bir sektör haline geldi. Espor lisansı bulunan oyuncular uluslararası turnuvalara katılma şansı yakalarken on binlerce dolar para kazanabiliyor.Ülkemizde de Lol başta olmak üzere PUBG,CS Go gibi birçok oyunu profesyonel düzeyde oynayan oyuncular mevcut.Eğer sizde onlardan biriyseniz Espor lisansı çıkararak lisanslı bir oyuncu olabilirsiniz. Peki Espor lisansı nasıl çıkartılır? gelin hep birlikte detaylarına bakalım.

Espor Lisansı Nasıl Çıkartılır?

Ülkemizde oyun oynayan kişilere asosyal gözüyle bakılsa da bu algı yavaş yavaş ortadan kalkıyor.Büyük şirketlerin sponsorluğunda düzenlenen oyun turnuvalarına katılan E-spor’cular ,hayal edemeyeceğiniz paralar kazanıyor.Örnek vermek gerekirse Lol oynayan kişilerin yakından takip ettiği lisanslı oyuncu Faker,2018 yılında katılmış olduğu turnuvalardan 2 milyon dolar gelir elde etti.

Ne kadar iyi bir oyuncu olursanız olun eğer bir Espor lisansına sahip değilseniz,profesyonel arenalar da bulunmaz şansınız yoktur.Espor işini meslek olarak düşünenler için lisans nasıl adım adım anlatalım.

Bulunduğunuz ilin Gençlik ve Spor Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden Tescil fişini indirip doldurun.İstanbul’da yaşan kişiler Buraya tıklayarak resmi siteye ulaşabilir.

  • Kimlik Fotokopisi
  • 2 Adet Vesikalık Fotoğraf
  • Sağlık Raporu ( Bağlı olduğunuz Aile Hekimliğinden ücretsiz çıkarabilirsiniz) Doktorunuza Espor Lisansı için olduğunu söyleyin.Aksi takdir de rapor geçersiz sayılacaktır.
  • Doldurmuş olduğunuz Tescil Fişi

Yukarıda listelenen tüm belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırladıktan sonra bu belgeleri,bulunduğunuz ildeki Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü nün Tescil ve Lisans birimine teslim etmeniz gerekir.

Esporcu Lisansı Kaç Günde Çıkar?

İstenilen tüm evrakları teslim ettikten sonra bulunduğunuz ildeki işlem sayısına göre değişiklik gösterebilir. Ortalama  1 ila 30 gün içerisinde Espor Lisansınız elinize geçecektir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın