Hikayesiyle Sizi Büyüleyecek 10 Oyun! En İyi Hikayeye Sahip Oyunlar! - TRESPOR

Hikayesiyle Sizi Büyüleyecek 10 Oyun! En İyi Hikayeye Sahip Oyunlar!

 Hikayesiyle Sizi Büyüleyecek 10 Oyun! En İyi Hikayeye Sahip Oyunlar!
Okunuyor Hikayesiyle Sizi Büyüleyecek 10 Oyun! En İyi Hikayeye Sahip Oyunlar!

Oyun dediğimiz zaman eğer online değilse bizi içine çeken şeylerin başında hikayesi, oynanışı ve türüne göre bazı spesifik özellikleri öne çıkar. İşte bugünkü yazımızda sizleri hikayesiyle içine çekecek, hikayesiyle büyüleyecek ve sırf hikayesi yüzünden adeta film izler gibi oynayacağınız en iyi hikayeye sahip oyunlardan bahsedeceğim. Film izler gibi dememin sebebi günümüzde öyle oyunlar oynuyoruz ki izlediğimiz çoğu filme taş çıkartacak senaryoya sahip.

Oyun pazarı her geçen gün rakip firma ve rakip ürün arttıkça, yani rekabet arttıkça bizlere daha farklı, daha güzel oyunlar sunuyor. Oyun pazarının bu denli gelişmesi ve yaygınlaşması gelen oyunların kalitesini de arttırıyor. Seneler geçtikçe daha kaliteli, daha güzel hikayeye sahip oyunlar karşımıza çıkıyor. Ancak burada her sene daha güzel oyunların çıkması demek, çıkan oyunun daha iyi bir hikayeye sahip olması demek değil. Giriş kısmını fazla uzatmadan sizleri hikayesiyle büyütecek 10 oyunu göstereceğim. Yaptığım sıralamada her hangi bir puanlama ya da büyükten küçüğe, iyiden kötüye bir sıralama amacı güdülmemiştir. En İyi Hikayeye Sahip Oyunlar!

En İyi Hikayeye Sahip Oyunlar

L.A Noire

1940’lı yıllarda geçen türünün en iyi örneği olan L.A Noire’de Amerika’da görevli bir dedektifsiniz. Rockstar Games tarafından yapılan oyunu çok fazla şans verilmeyen ”dedektif” türünün en başarılı örneği olarak gösterebiliriz. Oyunda görevimiz gereği dedektif olarak bazen katillerin, bazen ise kundakçıların peşine düşüyoruz. Dedektiflik türünde çok fazla oyun çıkmadığı için Rockstar Games’in arkasında olduğu bu oyuna şans vermenizi öneriyorum.

♦ Red Dead Redemption

Listemize yine bir Rockstar Games oyunuyla devam ediyoruz. 1911 senesinde vahşi batı azılı kovboyların içinde bir oyuna hazır olun. Vahşi batı ve aksiyon türlerinin birleştiği oyunun ikincisi olan ”Red Dead Redemption” ile birlikte türünün en başarılı örnekleri olduğu su götürmez bir gerçek. Vahşi batı türünde çok fazla oyunun çıkmaması da bunun için bir etken olsa da Rockstar Games kalitesi Red Dead Redemption için de fazlasıyla geçerli. Bu vahşi batı dünyasında kendinizi kaptıracağınız Red Dead Redemption listemizde ikinci sırada.

The Last Of Us

Hikaye örgüsü ve sizi hikayeye bağlayan oyun atmosferi ile ve En İyi Hikayeye Sahip Oyunlar listemizde The Last Of Us’ı çok ayrı tutuyorum. Genel olarak tüm oyun kamuoyundan oynanışıyla, atmosferiyle ve hikayesiyle beğeni alan oyun zombi istilası geçirmiş ve kalan insanların hayatta kalma mücadelesini konu alıyor. Oynarken kimi zaman gerçekten duygulanacağınız The Last Of Us oynayanları hikayesiyle büyülüyor ve içine çekiyor. Oyunun ikincisi olan The Last Of Us II‘nin de yolda olduğunu belirteyim.

The Witcher Serisi

En İyi Hikayeye Sahip Oyunlar Listemize konusu, hikayesi ve atmosferiyle dizi yapımcılarını bile etkileyip dizisi de çekilmiş olan Witcher serisi ile devam ediyorum. Witcher’ın hikayesini ve atmosferini bu kadar iyi yapan şeylerden biri de oyunun ana hikayesinin yan hikayelerle ve karakterlerle desteklenmesi. Dizisi de çıkmış harika bir hikayeye sahip olan Witcher üçlemesi sizleri bekliyor.

Assasin’s Creed Serisi

Suikast, aksiyon, macera, gizlilik ve her oyuna has harika bir hikaye örgüsü. İşte tüm bunların birleştiği bir efsane Assasin’s Creed. Assasin’s Creed günümüzde kadar neredeyse 10 oyunla karşımıza çıktı. Her oyunda da birbirinden farklı karakterler ve olay, hikaye örgüsüyle karşımıza çıkan Assasin’s Creed’in her oyununda farklı dönemlerde bir suikastçı çetesine ait gizli bir suikastçıyı canlandırıyoruz. Bu oyunda bizleri karşılayan hikaye ise oyunun her serisinde farklı bir suikastçı ile bulunduğumuzun zamanın suikastçısı olmak.

♦ Bioshock Infinite

Bioshock’un sizi en çok içine çekecek yanı oyuncularına sunmuş olduğu eşsiz ve harika dünyası. Bioshock serisinde 1960’lı yıllarda su altında kurulmuş bir dünyada kendimizi oyunun içinde buluyoruz. Denizlerin altında aksiyon ve macera türünün birleştiği bu oyuna bir de güzel bir hikaye, olay örgüsü eklediğimizde alacağınız zevki siz düşünün.

Portal Serisi

En İyi Hikayeye Sahip Oyunlar listemize Valve’nin yaratıcılık yeteneğimizi bolca kullandığımız oyunu ile devam ediyoruz. Portal serisi. Türünün tek örneği. Elinizde portal silahı olan bir robot olduğunuzu hayal edin. Bir laboratuvar ortamında testten teste sokulan bir robotsunuz ve oyunun size hazırladığı haritaları, engelleri aşmaya çalışıyorsunuz. Oyunu oynarken oldukça beyin gücü ve temel olarak fizik bilgisine ihtiyacınız olacak. Oyunun hikayesi bize oyun içinde somut olarak sunulmasa da bizlere sunduğu hikaye ve oynanış kendisini bir efsane yapıyor. Portal gibi düşük sistemli bilgisayarlarınızda oynayabileceğiniz başka oyunlara da şu yazımızdan göz atabilirsiniz; Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar, Mükemmel 10 Oyun

Kingdom Come Deliverance

Çok büyük olmasa da sizlere açık dünya sunan aksiyon, savaş ve intikam öğelerinin birleştiği bir rol yapma oyunu ile devam ediyoruz. Kingdom Come Deliverance. Toy bir çocuk olarak yönettiğimiz karakterimizin yaşadığımız olaylar sonrasında intikam ve hırs duygusuyla neler yapabileceğini, nerelere gelebileceğini gördüğümüz bu oyun listemizde sizleri hikayesi oynanışı ile birleştiği zaman oynadığınızda en çok etkileyecek oyunlardan birisi.

Far Cry Serisi

En İyi Hikayeye Sahip Oyunlar listemde Far Cry’a tek bir oyun olarak değil de seri olarak bakmamın sebebi oyunun her serisinin birbirinden farklı, harika hikaye ve atmosfere sahip olması. Far Cry son çıkardığı Far Cry 5 ile birlikte Far Cry Primal oyununu da kattığımız zaman 6 adet oyunla karşımıza çıkıyor. Her oyunda neredeyse benzer bir evrende, benzer olaylarla ilerlediğimiz Far Cry’ın her serisinde farklı bir hikaye biz oyuncuları bekliyor. En İyi Hikayeye Sahip Oyunlar!

Call Of Duty Serisi

En İyi Hikayeye Sahip Oyunlar listemizin sonuncu oyunu tüm serileriyle birlikte bize harika bir savaş atmosferi ve savaş hikayesi sunan Call Of Duty olacak. Günümüze kadar yaklaşık 20 oyunla karşımıza çıkmış olan Call Of Duty bir çok oyunda benzer karakterleri ile karşımıza çıkmasına rağmen, her oyunda bizlere sunduğu harika savaş sahneleri ve o atmosferi yaşatması ile bu listenin olmazsa olmazı. Her serinin kendisine göre bir olay örgüsü olduğundan tek bir oyunu eklemek yerine tüm seriyi listeye dahil etmeyi seçtim.

Kendimce derlediğim en iyi hikayeye sahip oyunlar listemin sonuna geldik. Listenin başında dediğim gibi bu listede herhangi bir kalite veya büyüklük küçüklük amacı güdülmedi. Genel olarak oynadığım ve oynanan, oyun kamuoyu tarafından sevilen hikayeye sahip olan oyunları derleyip paylaşmaya çalıştım. Umarım beğenmişsinizdir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın