CS:GO Kan Silme Kodu İstediğin Tuşa Atama

CSGO Kan Silme Kodu İstediğin Tuşa Atama

CS:GO kan silme kodu, oyunda özellikle FPS arttırmak için kullanılan özel Counter Strike kodlarından biridir. Daha temiz bir görüntü için konsola yazılan “r_cleardecals” kodunu dilediğiniz bir tuşa atayarak aktif/pasif olarak kullanabilirsiniz.

CS:GO Kan Silme Kodu

Profesyonel CS:GO oyuncularının oyunu daha oynanabilir bir hale getirmek amacıyla kullandıkları çeşitli kodlar vardır. Valve, oyuncuların daha iyi bir deneyim yaşayabilmeleri için kodların kullanımına izin vermektedir ve bu kodların kullanımında herhangi bir yasak söz konusu değildir.

Cs:Go kan silme kodu da kullanımı yasal olan cs kodlarından biridir. Kan silme kodunu konsola yazarak oyundaki kan ve mermi izlerini tamamen yok edebileceğiniz gibi, herhangi bir tuşa atayarak da istediğiniz zaman açıp kapatabilirsiniz.

Oyundaki kan ve mermi izlerini silmek için konsola “r_cleardecals” kodunu yazmanız yeterlidir.

Kan silme kodunu SHİFT tuşuna atamak için “bind “shift” “+speed;r_cleardecals” yazmanız yeterlidir. Kan ve mermi efektlerini SHİFT tuşuna basarak açıp kapatabilirsiniz.

Kan silme kodunu shift harici bir tuşa atamak istiyorsanız bunun için “bind [atamak istediğiniz tuş] r_cleardecals” yazmanız gerekir.

Örnek vermek gerekirse;

konsola bind k r_cleardecals yazdığımızda kan silme kodu “k” tuşuna atanacaktır.

Kodu atayacağınız tuşta başka bir komutun ekli olmadığından emin olun. Aksi takdir de daha önceki komut geçersiz olacaktır.Kodu istediğiniz tuşa atama konusunda problem yaşıyorsanız aşağıda bulunan yorum kısmından atamak istediğiniz tuşu belirterek size hazır kodu iletmemizi sağlayabilirsiniz.

Uygulamalı bir şekilde anlatabilmek için bir arkadaşımızın çekmiş olduğu video’yu aşağıya bırakıyorum, kendisine buradan teşekkürlerimizi iletiyoruz.

CS GO Kan Silme Kodu Atadığın Tuşu İptal Etme

Kan silme kodunu bir tuşa atadık fakat bu komutu iptal etmek istiyoruz. Yine bunu da konsola yazacağımız ufak bir kod ile hallediyoruz.

Atanan tuşu iptal etmek için konsola;

unbind [atanılan tuş] yazmamız yeterli olacaktır.

Shift’e atanan kan silme kodunu iptal etmek için, unbind shift yazmanız yeterli olacaktır.

K tuşuna atadığımız komutu iptal etmek için yine unbind k yazmamız gerekiyor.

Kan silme kodunu bir kez yazmanız yeterli olacaktır. Her maç tekrardan yazmanıza gerek yoktur.CS:GO’da işinize yarayacak kodlar konumuza da göz atmayı unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu