GÜVEN FAKTÖRÜ İYİLEŞTİRME

Merhaba, bugünkü yazımda ”Güven Faktörü İyileştirme” konusundan bahsedeceğim. CS GO Güven Faktörü nedir? Güven Faktörü ne işe yarar? Oyun içinde Güven Faktörünüzü nasıl iyileştirebilirsiniz, bunları elimden geldiğince anlatmaya çalışacağım. Ama bu iyileştirmeyi daha doğrusu CS GO güven faktörümüzün ne durumda olduğunu oyun içinde bir yerden ya da bir siteden öğrenemezsiniz. Fakat Güven Faktörünüz düşükse bunu lobide oyun ararken aldığınız bir hata ile öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki resimdeki hatanın Türkçesi’ni Güven Faktörünüz düşükse maç aramaya başladığınız an alacaksınızdır.

Güven Faktörü nedir?

CS GO’nun sistemi kendi içerisinde siz ne kadar iyi ve yetenekli bir oyuncu olursanız olun ne tür bir oyuncu olduğunuzu anlayıp sizi size benzeyen oyuncularla eşleştirecek bir ağa sahip. Buna güven faktörü diyoruz. Burada dediğim nasıl bir oyuncu iseniz ibaresi şu demek oluyor; CS GO oynarken nasıl bir takım arkadaşısınız, oyun içi övgüleriniz nerelerde, ne kadar rapor yiyorsunuz veya ne kadar rapor ediliyorsunuz; gerek hile kullanımından gerek oyunbozanlıktan. Ama sadece oyuna bağlı olmayan tek bir kısım var Steam profilinizin ne durumda olduğu. Yüksek bir Steam Seviyesi’ne sahipseniz  ufak da olsa etkileyecektir.

Peki bu kadar bahsettim, anlattım bu güven faktörünü nasıl iyileştirebiliriz? Şimdi bunu size adım adım göstereceğim.

 Güven faktörü için iyi bir takım arkadaşı olun.

İlk olarak güven faktörünüzü etkileyecek en önemli husus bu. Eğer takım arkadaşlarınız tarafından fazlasıyla oyunbozanlık ithamıyla rapor ediliyorsanız, güven faktörünüzü fazlasıyla etkileyecektir bu. Burada dikkat etmeniz gereken şey oyun içinde ne olursa olsun takım arkadaşlarınız 9 yaşında Rus çocuklar olsa bile, size ateş etseler blockluyor olsalar bile onlara vurmamanız lazım. Bırakın onlar vursun, blocklasın ne kadar sinirlenirseniz sinirlenin onlara vurmamaya özen gösterin çünkü bu sizin güven faktörünüzü etkileyecek. Oyunbozanlık şikayeti yemediğiniz her maç güven faktörünüz artacak, çünkü oyunun sistemi diyecek ki eğer bu oyuncu oyun bozanlıktan şikayet almıyorsa iyi bir takım oyuncusudur. Burada önemli olan bir başka husus ise takım arkadaşlarınızın profilinize övgü puanı yani oyun içi deyimiyle +rep almanız. Bunu arkadaşlarınızdan rica edebilirsiniz. Maç içinde Türklerle anlaşarak ya da yabancı ise takım arkadaşınız; ”can you rep my profile ve recommand for recommand?” diyerek kendi profilinize övgü puanı alabilirsiniz.

 Güven faktörü için oyun saatiniz yüksek olsun.

CS GO oyun saatinizin yüksek olması size katacağı şey, oyun sizin bir yan profil olmadığınızı daha doğrusu smurf bir hesap olmadığınızı anlayıp sizi yüksek bir güven faktörü sınıfına yerleştirecektir

Steam Profilinizin Seviyesi’nin güven faktörüne Etkisi

Son olarak güven faktörünüz için yapabileceğiniz şey Steam Profilinizin Seviyesi’ni yüksek tutmak. Bu da oyun alarak, oynadığınız oyunlardan düşen koleksiyon kartlarıyla rozet oluşturarak ve son olarak zaman zaman Steam’e gelen görevleri yaparak kazandığınız XP’lerle Steam Profilinizin Seviyesi’ni arttırabilirsiniz.

Mutlaka Telefon Numarası Doğrulaması Yapın

Güven faktörü iyileştirme de belki de en önemli etken,telefon numarası doğrulamasıdır.Steam profilinize giriş yaparken Steam Guard kullanmanız güven faktörünü olumlu etkileyecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu