CS GO Oyuncu Kontrastı Arttırıldı – TRESPOR – Counter-Strike: Global Offensive (CS GO)

10 Haziran 2020 tarihinde Valve resmi bloğu üzerinden CS GO Oyuncu Kontrastını arttırdığını açıkladı.Bu değişikliği oyuncuların daha kaliteli görseller ve akıcı bir şekilde oynayabilmeleri için yaptıklarını ifade etti.

CS GO Oyuncu Kontrastı

Valve, Counter Strike Global Offensive ‘in 2012’de piyasaya sürülmesinden bu yana, aldığı en yaygın geri bildirimlerden olan oyunda karakterleri tespit etmek ile ilgisi soruna el attı. Oyundaki her harita çeşitli aydınlatma ve ayrıntıya sahip olması sebebi ile ,haritada iyi okumak için tasarlanmış karakterler bile belirli bir konumda belirli bir açıdan bakıldığında net bir şekilde ayırt etmekte zorluk çekilebiliyor.

Oyunculardan almış oldukları geri bildirimleri dikkate alan Valve ekimi harita da belirli noktaların kontrastını arttırdı.

Oyuncu Kontrastını Arttırma

Tüm haritalarda ve konumlarda karakter okumasını iyileştirmek için, varsayılan olarak etkin olan ‘Oyuncu Kontrastını Artır’ adlı yeni bir grafik ayarı eklendi. Sabit karakterler için geçerli olan ve karakterlerin daha net algılanabilmesi için yerel kontrast oluşturan özel bir işlem yapıldı.

CS GO kontrast arttırma ayarı varsayılan olarak etkin ve yeni ayarı Video-> Gelişmiş Video -> Oynatıcı Kontrastını Artır bölümünde bulabilirsiniz.

Yapılan Yenilikler;

Uzak mesafelerde karakterin arka plana kontrastı arttırıldı.
Uzak mesafelerdeki karakterler için kenar pikselleri güçlendirildi.
Arka plan gürültüsünü azaltmak için bir karakterin etrafında küçük bir bulanıklık oluşturuldu.
Karakter ve ortam arasında renk farkı olmadığında, karakterin etrafında küçük bir kontrast oluşturuldu.

Valve, ‘Oyuncu Kontrastını Artır’ ayarına ek olarak, belirli harita alanlarını değiştirilerek görünürlüğü artırmaya devam ettiklerini dile getirdi.

 

CS GO Metin Filtreleme Özelliği konumuza göz atmayı unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu