CS GO'da Güvenilir Mod Güncellemesinden Sonra Hile Çoğaldı

Valve’ın,Counter-Strike Global Offensive’de ki yeni hile önleme sistemi:Güvenilir Mod güncellemesinden sonra daha fazla oyuncunun hile kullandığı iddia edildi.

CS GO Trusted Mode’un lansmanı, oyun sunucularını tüm kötü amaçlı nişancılar, duvar korsanları ve lobilerde görünebilecek diğer kötü niyetli oyunculardan temizleneceğini duyurmuştu.Ancak durum hiçte öyle gözükmüyor.

Benzer seviyedeki oyuncuları eşleştiren her hesaba bağlı bir ‘Güven puanı’olduğunu zaten biliyoruz.En kötü puanlar genellikle bir oyunda hile veya çeşitli yazılım kullandığı tespit edilen kullanıcılara veriliyor.

İlk lansman Güvenilir Mod ve normal üçüncü taraf uygulamalarla ilgili komplikasyonlar ile ilgili olsa da, şimdi oyuncular bilgisayar korsanlarının öncekinden daha fazla sayıda görünmeye başladığını söylüyor.

“‘Güvenilir’ lansman güncellemesinden beri yüksek Elo’da eskisinden çok daha fazla hileci olduğunu birçok oyuncu Valve’a iletti.“İnsanların daha az rozetleri, madalyaları ve daha yeni hesapları var. Bu, birçok güçlendirilmiş oyuncuya veya satın alınan hesaplara sahip oyunculara neden oldu ve onlarla birlikte hileler geldi. 

Valve, üçüncü taraf uygulamaları kullanarak dolandırıcıları ayıklamak amacıyla “oyunla etkileşimde bulunabilecek program ve dosya türlerini önemli ölçüde kısıtlamak” için tasarlandı.Ancak ne yazık ki, oyuncular hile kullananlara karşı durumun güncellemeden bu yana daha da kötüleştiğini söylüyor.

8 Temmuz sürümünden bu yana, Güvenilen Mod sisteminde her biri üçüncü taraf sistemlerle ilgili etkileşimlerle ilgili iki ayrı güncelleme yapıldı .Valve yeni hile önleme tedbirinde ilerleme kaydetse de, pek çoğunun umduğu sonuçları vermedi..

Bakalım Valve ilerleyen günlerde ne tür önlemler alacak.Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu