BLAST CSGO Koçlarına Yeni Kurallar Getirdi

 BLAST CSGO Koçlarına Yeni Kurallar Getirdi
Okunuyor BLAST CSGO Koçlarına Yeni Kurallar Getirdi

BLAST CSGO koçlarının yaklaşan BLAST Premier Sonbahar Serisi turnuvasında hile yapmasını önlemek için kural kitaplarına yeni değişiklikler getirdi.

BLAST, CSGO Koçlarının Hile Yapmasını Engelliyor

Bu karar doğrudan, bir ESIC’nin istismarı suistimal eden 30’dan fazla koçu bulmasının ardından yaz sonunda CSGO sahnesine çıkan koçluk hatası skandalının bir sonucu olarak ortaya çıktı.

Yeni kurallar, tüm antrenörlerin bakış açılarını bir Discord kanalına aktarmanın gerekliliğini ve tüm antrenörlerin oyunlar sırasında MOss Anti-cheat’i aktif olarak kurmasını ve sürdürmesini zorunlu hale getirmeyi içeriyor.

BLAST Espor Operasyon Müdürü Robert Mulgan, değişiklikleri twitter üzerinden kamuoyuyla paylaştı.

Mulgan,“Bu mükemmel bir sistem olmasa da, çevrimiçi oyunların bütünlüğünü geliştirmek için atılmış harika bir adım ve vakaları incelememiz gerektiğinde bize daha fazla kanıt sağlayacak!” dedi.

Değişiklikler, antrenörlerin oyunda mevcut olan herhangi bir hatayı kullanmasını veya perspektifleri sürekli gözetim altında olacağından hileleri kullanmasını engellemeyi hedefliyor.

Bu, koçların potansiyel olarak  düşmanın konumunu “stream sniping” adı verilen bir uygulamada görmesini kısmen engelleyebilse de, bireyler yine de başka bir cihaz kullanarak bunu yapabilirler.

MOss Anti-cheat, kullanıcının bilgisayarını sürekli olarak izleyen, rastgele ekran görüntüleri alan ve makro kullanımı gibi yasaklanmış etkinlikleri bildiren bir yazılım ve 2010 yılından beri aktiftir.

BLAST Premier Sonbahar Serisindeki yeni kurallar, olası koçluk sorunlarıyla mücadele etmeye çalışacak.

Valve, izleyici hatasını kamuoyuna açıkladıktan kısa bir süre sonra , en az 2016’dan beri bu tür problemlerin mevcut olduğu ortaya çıktı.

Hatanın kullanılması, majör elemeleri de dahil olmak üzere birkaç maçı tehlikeye attı ve birkaç takımın Bölgesel Büyük Sıralama puanlarının kaldırılmasına neden oldu.

Koçluk istismarı skandalı tüm CSGO sahnesini etkiledi ve BLAST’ın attığı girişim mükemmel olmasa da, TO’nun konuyla mücadelede bir sonraki adımı oldu. Bu yeni kurallar, BLAST Premier Sonbahar Serisi boyunca herhangi bir başka olayı önlemeye yardımcı olmaya çalışacak.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın