CS GO Hud Açma Kodu ve Diğer Kodlar

CS Go konsola yazılabilen özel kodlar ile daha özelleştirilebilir bir oyun oynamamıza olanak sağlıyor. CS GO Hud Açma Kodu da bunlardan biri.Counter Strike Global Offensive ‘de ;yazı rengi değiştirme, harita boyutu,radar aktif yada sabit ,ping ve fps gösterme gibi birçok özel komut bulunuyor.Bu kodlar sayesinde oyunu daha özel hale getirerek,bazı durumlarda rakiplerinizden bir adım önde olabilirsiniz.Şimdi Cs Go kodları listemize hud açma kodu ile başlayalım.

CS GO Hud Açma Kodu

Konsol bölümü aktif olmayan oyuncular oyunda Ayarlar/Oyun/Geliştirici Konsolu Aktif Et adımlarını uygulayarak aktif edebilir.Burada “Evet” seçili ise konsol zaten aktiftir ancak “Hayır” ise evet ile değiştirerek aktif edebilirsiniz.

Cs Go konsol açmak için ESC tuşunun altında bulunan üzeri çizgili “e” tuşuna basmak gerekir.Yukarıdaki konsol açma adımları doğru bir şekilde yapıldıysa komut penceresi inecektir.

Ekranın sağ veya solundaki silah simgesini,HP ve zırh bilgisini aktif hale getirmek için cl_drawhud 1 kodunu girebilirsiniz.Genelde Frag Movie yapanlar bu seçeneği kapatmak istiyor. Cs go hud kapatma kodu ise cl_drawhud 0 ‘dır.

Diğer Hud Kodları

hud_centerid 1 : Silahı bir oyuncuya doğrulttuğunuzda o oyuncunun nicki ekranın tam ortasında gözükür.

hud_saytext_time : Ekranın sol alt köşesinde  akan yazıların her bir satırının kaç saniye boyunca görüntüleneceğini belirler.

hud_fastswitch 1 : Herhangi bir slottaki silahı hızlı seçmek için kullanılır.

hud_deathnotice_time : Ekranın sağ üst köşesinde kimin öldüğüne dair çıkan bilgilerin kaç saniye ekranda kalacağını belirler.

CS Go Kodları

bind capslock r_cleardecals : Rekabetçi maçlarda Caps Lock’a basınca mermi  ve kan izlerini temizler.

fps_max 300 : Oyun içi oynayışı ve oyun akışını hızlandırır.

cl_radar_scale 0.4 : Oyun içinde sol üst köşede bulunan radarı küçülterek,radarda daha çok alan görmenizi sağlar.

cl_radar_always_centered 0:  Radarı küçülttük fakat bütün haritayı göremiyoruz veya harita tam ortada değilse bu komut ile radarımızda haritayı tam ortalayarak bütün haritayı görebiliriz.

bind “F1” “buy flashbang;buy hegrenade;buy flashbang;buy smokegrenade : Bu komut biraz uzun ancak oyunda daha hızlı hareket etmenizi sağlar.Yukarıdaki kodu konsola yazarak F1 tuşuna bastığınız da ;2 flash ,1 bomba ve 1 sis bombası satın alabilirsiniz. Bind’den sonraki “F1” yerine dilediğiniz tuşu atayabilirsiniz.

cl_autowepswitch 0 : Oyunda yürürken silahınız yoksa direk eline silah alacaktır yani rakiple savaşırken elinize yerdeki silahın direk geçmesini engeller. Bu komut oldukça yararlı mutlaka kullanmanızı tavsiye ederiz.

cl_radar_rotate 0 : Haritanın köşesine gittiğinizde diğer köşeleri göremeyebilirsiniz. Bu komutu sayesinde harita sabit kalacaktır.

voice_scale 0.5 : Takım arkadaşlarınızın sesinden oyunda ses kasamıyorsanız bu kod tam sizlik.Sesli olarak konuşurken takım arkadaşlarınızın seslerini azaltıp çoğaltmaya yardımcı olur.

+cl_show_team_equipment :Takım arkadaşlarınızın duvar arkasından adını, silahlarını ve bombalarını görmenize yarar.

bindtoggle h gameinstructor_enable : Yerdeki bombanın yanına gidince eğer bomba sisin veya sizin göremediğiniz bir yerde ise  “h” tuşuna basarak görmenizi sağlar.

bind v “toggle voice_scale 0.25 1” or bindtoggle v voice_enable :  Eğer takımda mic basarak trolleyen birileri varsa bu kod tam sizlik. Kodu yazdığınızda “v” harfine basarsanız mikrofona basan kişileri duyamazsınız, duymak için tekrar “v” tuşuna basabilirsiniz.Bind’den sonra gelen v yerine dilediğiniz bir tuşu atayabilirsiniz.

mm_dedicated_search_maxping 65 : Bu kod yüksek ping sorunu yaşayan oyuncular için birebir.Bu kodu yazdığınızda oyun sizi en yakın sunucuya bağlayarak daha düşük ping almanızı sağlar.

net_graph 1 : Oyundayken o anki bağlantı durumunuzu ve fps değerini (ping, loss, choke) gösterir.

cl_showfps 1 : FPS’nizi ekranın sol üst köşesinde gösterir.

scr_conspeed : Konsolun açılış hızını değiştirir. En yüksek mantıklı değer “9999”dur.

scr_centertime : Oyun esnasında ekrana gelen “Player dropped the bomb” türünden yazıların ekranda kaç saniye kalacağını belirler.

con_color : Konsol ve ekranda akan yazıların rengini değiştirmek için kullanılır. “Red Green Blue” (RGB) formatında bir değer girmeniz gerekir. Örnek: con_color “94 255 255”

condump : Konsolda görünen bütün yazıları CS GO dizinine condump.txt adındaki bir dosyaya yazıp kaydeder.

gamma : Default olarak gelen parlaklığı az buluyorsanız bu değerleri yükseltebilirsiniz. Örnek: gamma 4.5 brightness 8.7

hideradar : Radarı kapatır.

drawradar : Radarı açar.

setinfo_ah : Autohelp özelliğini açıp kapatır.

CS GO Oyunu Kolaylaştıran Kodlar

sv_grenade_trajectory 1 : Bombayı attıktan sonra arkasından bombanın gidiş yönünü gösteren iz çıkartır.

sv_grenade_trajectory_time 10 : Görünen bomba izinin 10 saniye sonra silineceğini ayarlar. Kodda yazılı olan 10 yerine dilediğiniz bir saniyeyi yazabilirsiniz.

sv_showimpacts 1 : Mermileri nereye sıktığınızı (mavi renk) ve nereye gittiğini gösterir(kırmızı renk).

sv_showimpacts_time 10 :Sıkılan mermilerin izlerini 10 saniye sonra silineceğini ayarlar.Dilediğiniz saniyeyi ayarlayabilirsiniz.

CS:GO Rekabetçi’de İşinize Yarayacak Kodlar konumuza da göz atmayı unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu