Şampiyon Seçim Ekranında Raporlama Özelliği Geliyor!

Riot,Resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda şampiyon seçim ekranında raporlama ve susturma özelliğini test ettiklerini duyurdu.

 Seçim Ekranında Raporlama

Oyun trendlerine daha hızlı uyum sağlayabilmek için sunucularda bazı kısa testler gerçekleştiren Riot Games,  10.13 ve 10.14 Yamalarında, şampiyon seçim ekranında raporlama ve susturma için iki yamalık bir test yaptığını açıkladı.Bu test ilk olarak 10.13 yamasıyla Kuzey Amerika ve Kore sunucularında başlayacak ve başarılı olması durumunda diğer sunuculara da gelecek.

Şampiyon Seçim Ekranında Susturma

Test, şampiyon seçim ekranında oyuncuları susturma özelliğinin hem şampiyon seçimindeki hem de oyun içindeki olumsuz davranışları kontrol ederek,raporlanan oyuncuyu daha iyi analiz etme imkanı sağlayacak.

Şampiyon seçiminde susturulan oyuncu oyun içinde de susturulacak. Ayrıca susturulan oyuncu ile  başka bir maçta tekrar karşılaştığınız da susturma etkisini koruyacak. Fakat şampiyon seçiminde susturma özelliği, oyun sonu lobi de geçerli olmayacak. Riot,eğer oyun sonu lobisinde susturma özelliği için geri bildirim alınırsa,bu özellik üzerinde de çalışacaklarını belirtti.

Şampiyon Seçim Ekranında Raporlama

Test, şampiyon seçim ekranında olumsuz davranışların ne sıklıkla meydana geldiğini ve bunların oyun içinde ne tür sonuçlar doğurduğunu (kazanma şansı, oyun içi raporların sıklığı vs.) anlamak için yapılacak. Ayrıca,seçim ekranında raporlama özelliği, ceza sistemlerimize bağlı olmayacak.

Test aşaması sonlandığında, raporlama verilerinden faydalanarak ceza sisteminde ne tür değişikliklere gidilmesi gerektiği analiz edilecek.Oyunların bozgunla sonuçlanmasına sebep olan oyuncu davranışlara yönelik ilk test sunuculara ilerleyen günlerde gelecek. Riot’,2021’de daha fazla gelişmeyle birlikte karşımıza çıkacak gibi gözüküyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu