Resident Evil 8 PlayStation 4’de Olmayacak

 Resident Evil 8 PlayStation 4’de Olmayacak
Okunuyor Resident Evil 8 PlayStation 4’de Olmayacak

2021 yılında çıkması planlanan Resident Evil 8, yüksek çözünürlükte grafikler barındırması sebebiyle eski nesil konsollara gelmeyecek.PlayStation 5 lansmanında tanıtımı yapılan oyunun ilk başta PS4’lere de gelmesi planlanıyordu ancak firma yakın zamanda yaptığı açıklama ile Sony kanalında oyunun sadece PS5’e geleceğini duyurdu.

Resident Evil 8

Resident Evil 8, heyecan verici tanıtımı ile oyun dünyasının en çok konuşulan oyunlar arasında yer aldı. PS5  etkinliğinde ortaya çıkmasının ardından oyun camiasını daha da heyecanlandırmayı başaran Resident Evil 8 oyunu hakkında birçok sızıntı vardı ve PS5 tanıtımı ile sızıntıların bir çoğu doğrulandı.

PlayStation 4 oyuncuları  Evil 8’i heyecanla beklerken yapımcı firmanın açıklaması büyük bir oyuncu kesiminin morallerini alt üst etti.Bir önceki nesil konsol kullanıcıları oyunu dört gözle beklerken,Dusk Golem isimli Twitter hesabı, oyun için planların değiştiğine dair paylaşım yaptı.

Yapılan paylaşımda;

Oyun grafiklerinin çok yüksek olması sebebiyle eski nesil konsollarda oynanabilmesi mümkün değil,bu yüzden PS4 tarafını iptal edip oyunun Sony kanalında PS5’e geleceği bilgisini paylaştı.

Resident Evil 8‘in eski nesil konsollarda oynanamayacak olması her ne kadar üzücü olsa da,yeni çıkacak olan oyunların yüksek grafikli olması oyun camiası açısından güzel haber.Korku oyunu kategorisinde birçok başarıya imza atan Resident Evil serisi çıkaracağı her yeni oyunda bir öncekinin üstüne koyarak gelecek gibi gözüküyor.Bakalım ilerleyen günlerde oyun sektöründe daha ne tür yenilikler karşımıza çıkacak?


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın