PES 2021 Çıkış Tarihi Ne Zaman? - TRESPOR - Oyun Dünyası

PES 2021 Çıkış Tarihi Ne Zaman?

 PES 2021 Çıkış Tarihi Ne Zaman?
Okunuyor PES 2021 Çıkış Tarihi Ne Zaman?

Konami , 2020’de son derece popüler olan Pro Evolution Soccer serisinin 21. PES 2021 çıkış tarihi ne zaman sorusu gündemde.Her yıl, PES mi FIFA sorusu 2 rakibi karşı karşıya getiriyor. EA Sports’un en çok satan oyunu olan FIFA serisi geçtiğimiz yıl oyunculara istediğini pek veremedi.Bakalım 21. seriler savaşını kim kazanacak?

PES 2021 Çıkış Tarihi

PES 2021’in Eylül 2020’nin başlarında , önceki lansman tarihlerine uygun olarak piyasaya sürülmesi bekleniyor, ancak  tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 sebebiyle kesin bir tarih henüz doğrulanmadı.PES 2020, 10 Eylül 2019’da raflardaki yerini alırken, PES 2019 28 Ağustos 2018’de mağazalardan satın alınabildi.

9 Ekim tarihinde satışa çıkması kesinleşen EA Sports’un FIFA serisinden yaklaşık iki hafta önce lansman politikası sergileyen Konami,bu yıl için net bir tarih vermiş değil.Normal şartlar da demo sürümü teorik olarak daha önceki lansman programları baz alınırsa,Temmuz’dan itibaren oynanıyor olması gerekirdi.

Tabii ki, oyunun gelişimi potansiyel olarak dünyadaki endüstrileri kesintiye uğratan ve birçok sektörde uzun gecikmelere neden olan koronavirüs pandemisinden kaynaklanıyor.

PES 2021’in Fiyatı

PES 2021 standart edition geçen yılki serisi olan 20’ye yakın bir fiyattan çıkması bekleniyor.PES 20 İngiltere’de 50 £ , Amerika Birleşik Devletlerinde 50 $’dan satışa sunulmuştu.Yeni çıkacak olan serininde yakın fiyattan satışa sunulması bekleniyor.Ön görülen Türkiye fiyatı ise 300-350 TL .

2019’da, PES 2020’nin ilk satış fiyatı İngiltere’de 47.99 £ ve ABD’de 59.99 $ idi, bu da oyunu FIFA 20 muadillerinden biraz daha ucuza satın alma fırsatı sundu.PS5 ve Xbox Series X gibi yeni nesil konsollarda piyasaya sürüldüğünde oyunun fiyatı biraz daha maliyetli olacağını söylemek gerekir.

PES 2021 Lisansları

Konami son zamanlarda lisans anlaşması sayısını artırıyor ve şirket son birkaç sezonda  Juventus , Barcelona  ve  Manchester United dahil olmak üzere birçok yıldız kulüple lisans anlaşması yaptı.2019’da Konami ile dört yıllık yeni bir anlaşma imzalayan Barcelona’nın resmi bir ortak olarak oyunda kalacağını kesin olarak biliyoruz.Benzer şekilde Juventus’unda oyunda kalacağı kesin gibi.

Arsenal , Konami ile anlaşmalarını 2019’da üç yıl daha uzatmayı kabul ettikten sonra resmi lisanslı bir ekip olarak yer alacak başka bir kulüp.

Resmi olarak lisanslı ekiplerin bir listesini aşağıda PES 2020’de görebilirsiniz. Bununla birlikte, PES 2021’de bazı değişiklikler olabileceğini unutmayın.

Kulüp Lig Ülke
Barcelona La Liga Spain
Bayern Munich Bundesliga Germany
Schalke Bundesliga Germany
Arsenal Premier League England
Manchester United Premier League England
AC Milan Serie A Italy
Inter Serie A Italy
Juventus Serie A Italy
Monaco Ligue 1 France
Celtic Scottish Premiership Scotland
Rangers Scottish Premiership Scotland
Atletico Mineiro Serie A Brazil
Corinthians Serie A Brazil
Flamengo Serie A Brazil
Palmeiras Serie A Brazil
Sao Paulo Serie A Brazil
Vasco da Gama Serie A Brazil
Boca Juniors Primera Division Argentina
River Plate Primera Division Argentina
Colo-Colo Primera Division Chile
Universidad de Chile Primera Division Chile
Alianza Lima Peruvian First Division Peru
Sporting Cristal Peruvian First Division Peru
Sport Boys Peruvian First Division Peru
Universitario des Deportes Peruvian First Division Peru

PES 2021 Hangi Konsollarda Olacak?

PES 2021, PS4, Xbox One ve PC’de piyasaya sürülecek.Yeni oyunun yeni Sony PS5 ve Xbox Series X’de de piyasaya sürülmesi bekleniyor, ancak bir sonraki nesil cihazlarda hangi tarihte oynanabileceğini lansmandan önce bilmek mümkün değil.

PES 2021 Ön Sipariş

Oyuncuların Temmuz ayında PES 2021’i ön sipariş vermeleri bekleniyor fakat Konami tarafından resmi bir açıklama gelmemesi sebebiyle net bir tarih bilgisi yok.Ön sipariş genellikle 40-50 TL’lik bir indirimle oyunculara satışa çıkarılıyor.

Bazı durumlarda, ön sipariş verenler erken erişim ve benzeri özel avantajlara da sahip olabiliyor.

PES 21 Daha İyi Grafikler ve Oynanış

PS5 ve Xbox Series X’de PES 2021 hayranları haklı olarak oyunun grafiklerinde bir iyileşme görmeyi ve daha yüksek özellikli bir oyun motorunda oyun oynamayı bekleyebiliyor.Oyuncular arasında ortak bir talep, dinamik hava, aydınlatma ve maç deneyiminin genişletilmesi yönünde.

Bu nedenle örneğin, bir oyunun ritmi aniden değişir veya maçta fırtına çıkarırsa maçın gidişatının ona göre şekillenmesi gibi ek özellikler de bekleniyor.

PES 2021 Kapağında Kimler Olacak?

Lionel Messi , PES 2020’nin standart baskısının kapağındaydı ve Barcelona kaptanının dünya çapında oyunun yüzü olarak kalması olasılığı güçlü.Bununla birlikte, şüphesiz Juventus’tan  Cristiano Ronaldo’nunda PES 21 kapağında olması bekleniyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın