PUBG EN ÇOK KULLANILAN TERİMLER

Merhaba Trespor okuyucuları, bugünkü yazımda PUBG oyun içi kullanılan terimlerinden bahsedeceğim. Bunları bilmek oyun içi bilginiz arttıracak. Belki aralarından çoğu kelimeyi biliyorsunuz ama anlamını bilmiyorsunuz. Bu yazıdan sonra bir sıkıntınız kalmayacak. PUBG’de oyun içinde kullanılan bir çok terim var en önemlilerinden bahsedeceğim. Bu arada PUBG’den tut çoğu online oyun oynayacağın arkadaşlar arıyorsan Discord Sunucumuz’a gel.

PUBG OYUN İÇİ TERİMLER

Loot: Türkçe olarak yağma anlamına gelir. Pubg’de de benzer şekilde indiğiniz bölgedeki, girdiğiniz bölgedeki eşyaları toplamaya loot yapmak denir. Aynı şekilde oyunda öldürdüğünüz adamların teçhizatlarını, silahlarını toplamaya da loot yapmak denir.

Redzone: Türkçesi için direkt kırmızı bölge diye çevirebiliriz. Pubg’de de aynı şekilde haritada belirli aralıklarla beliren kırmızı bir halka içine bombalar düşen bir alanı temsil eden redzone terimi. O anda beliren redzone alanından kaçmanız ya da evlerin içine girmeniz lazım, çünkü redzone’a yağan bombalardan biri üstünüze geldiği an ölüyorsunuz ve çorba parası çıkmadan lobiye geri dönüyorsunuz.

Camper: Kampçı olarak Türkçe’ye çevrilen kelime Pubg’de yakın bir anlama gelen pusucu olarak kullanılır. Oyun içinde lootunu yaptığı an, daralan alana göre belirli yerlerde pusarak tüm oyunu geçirirler. Genelde evlerin odalarında ya da çalılık içinde bu arkadaşlar tarafından öldürülebilirsiniz. Pusuculuk işini sanat haline getiren sizi güldürecek olan bir Youtube kanalından da bahsedeyim lafı geçmişken. Zsuat isimli pusucuların efendisini buradan takip edebilirsiniz. Teneke Kafalar Zsuat

Farming: Türkçe hali çiftçilik anlamına gelen kelime oyun içinde girdiği binada, öldürdüğü adamın kasasında ne var ne yok işine yaramasa bile her şeyi alan, toplayan, lootlayan oyuncular için kullanılır.

Zone: Türkçede alan anlamına gelen bu kelime, Pubg içinde aynı anlama gelmektedir. Halka daraldıkça oyunun alanını belirleyen kısım için zone kelimesi kullanılır.

AFK: Bu direkt bir kelime değil, bir kısaltmadır. ”Away From Keyboard” olan açılan kelime tüm online oyunlarda kullanılan bir terimdir. Pubgde’de aynı şekilde o an afk yani o an oyunda bir süreliğine de olsa bilgisayar başında olmayan insanlar için kullanılır.

Umarım bu yazıdan sonra Pubg’de oyun içinde kullanılan terimlerle alakalı kafanızda bir soru kalmamıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu