Valorant Şampiyon Rehberi – Valorant Şampiyon Adları

Gün geçtikçe popülaritesini arttıran Riot Games’in en son oyunu fps tabanlı aksiyon oyunu Valorant oyun içinde birden çok şampiyon barındırıyor. Şampiyondan kastım oyun içinde alıp kullandığımız karakterler. Kapalı beta sürecinde olan oyunu şimdilik drop düşürmemiş oyuncular olarak izlemekle yetiniyoruz. Bugün sizlere Valorant Şampiyonları kimlerdir? sorunuza cevap vermek için Valorant Şampiyon Rehberi yazısını hazırladım.

İlginizi Çekebilir: Valorant Vanguard Anti Cheat Hatası Çözümü

Valorant Şampiyon Rehberi

Şampiyon 1 Sage:

Slow Orb: Sage, rakip şampiyonlara doğru kendisine ait özel bir radyanit küre fırlatır. Bu kürenin özelliği rakip şampiyonları yavaşlatmaktır. Fırlatılan küre etrafında bulunan bütün şampiyonlar yavaşlatılır ve daha fazla ses çıkarmaları sağlanır.

Barrier Orb: Sage, kendi önünde kalkana benzer kocaman bir duvar oluşturur. Duvarı döndürebilmek için sağ tıklamak yeterli olacaktır.

Healing Orb: Sage, bu yeteneği sayesinde kendisine ve takım arkadaşlarına can sağlayabilir. Komut verildikten birkaç saniye sonra kendisinin ya da takım arkadaşının canını fulleyebilir.

Resurrection: Belki de Sage’nin en güçlü yeteneği bu olabilir. Sage bu yeteneği ile ölen bir arkadaşını yeniden diriltebilir ve canını fulleyebilir.

Şampiyon 2 Phoenix :

Hot Hands: Phoneix, rakibe zarar verirken kendisine can sağlayacak patlayan bir ateş topu fırlatır. Bu topun patlaması için bir zemine temas etmesi yeterli olacaktır.

Blaze: Rakip ile Phoneix arasında görüş mesafesini engelleyen ve içinden geçen herkese hasar veren bir duvar inşa eder.

Curveball: Phoneix’e bakmak isteyen rakipleri kısa süreliğine kör eden bir parlama alanı oluşturur.

Run It Back: Phoneix, oyuncu tarafından işaretlenen bir bölgeyi seçer. Savaşa süresince ölse bile en başta işaretlenen bölgeye döner ve canı fullenir.

Şampiyon 3 Omen :

Paranoia: Omen bu yeteneği ile oyun içinde bir panik havası oluşturabilir. Bunu yapmak için ise rakiplere doğru düz bir çizgi halinde ruhani bir bölge oluşturur.

Shadow Walk: Omen çok kısa bir odaklanmanın ardından belirli bir mesafeye ışınlanabilir.

Dark Cover: Omen izini kaybetmiş için bulunduğu son konumda bir küre oluşturur. Bu yetenek mesafeyi artırmak için kısa sürede şarj edilebilir.

From the Shadows: Omen rakiplerini aldatmak için haritadaki belirli bir bölgeyi seçer ve oraya ışınlanır. Omen ışınlandığı bölgede bir gölge oluşturur ve gölge halinde ölürse orijinal haline ve konumuna döner. Omen ışınlanma süresinin ardından hedef alınamaz olur.

Şampiyon 4 Jett :

Cloudburst: Jett rakiplere doğru yoğun bir sis bulutu fırlatır.

Updraft: Jett kısa süreliğine bir rüzgar alanı oluşturur. Jett bu alanı oluşturduktan sonra kendisini hızlıca yukarıya iter.

Tailwind: Jett kendisine ait olan bir ”dash” fırlatır. Bunu fırlatması için hareket ettiği yöne doğru bakması gerekir.

Blade Storm: Jett rakibini öldürmek için birkaç adet bıçak alır. Bu bıçakları rakibi öldürmek için kullanır. Eğer rakibi bıçaklar ile rakibi kafasından vurursa rakip direkt ölür. Bu bıçaklar ile rakip öldürdüğünde fırlattığı bıçak kadar yeni bıçak geri iade edilir.

Şampiyon 5 Cypher :

Trapwire: Cypher rakibini yakalamak için iki duvar arasına fark edilemeyen bir tuzak kurar. Tuzağa yakalanan rakipler görünür ve hareket yeteneği kısıtlanır.

Cyber Cage: Cypher uzaktan kontrol edilebilecek bir tuzak kurar. Bu tuzağa bir rakip yakalanırsa yavaşlar ve konumu belli olur.

Spycam: Cypher rakipleri her an izleyebileceği bir kamera sistemi kurar.

Neural Theft: Cypher rakiplerin ölü bedenlerini kullanarak hayatta olan rakip şampiyonların yerini belirler.

Şampiyon 6 Sova :

Shock Bolt: Sova rakiplerini vurabileceği patlayıcı bir ok fırlatır.

Owl Drone: Rakiplerini görebilmek için bir drone uçurur. Bu drone bir hedef görürse ona ok fırlatır ve rakibin konumu belli olur.

Recon Bolt: Rakip şampiyonları görebilmek için çabuk fark edilebilecek bir sonar sistemi kurar.

Hunter’s Fury: Rakip şampiyonlara doğru ağır hasar veren ve onları işaretleyen 3 ölümcül enerji oku fırlatır.

Şampiyon 7 Viper :

Snakebite: Viper rakipleri için zehirli bir asit havuzu oluşturur ve havuza patlayıcı mermi fırlatır.

Poison Cloud: Kısa süre için de alınabilecek ve tekrar kullanılabilecek zehirli bir duman bulutu oluşturan alet kullanır.

Toxic Screen: Rakipleri ile arasında görüşü engelleyecek bir zehir duvarı oluşturur.

Viper’s Pit: Viper kendi ve takım arkadaşları için bir toksit bulutu yapar. Bu alan içinde bulunduğu sürece toksit bulutu devam eder. Ancak bu toksit bulutu içinde rakipler tarafından görülür.

Şampiyon 8 Brimstone :

Incindiary: Rakipleri yavaşlatmak ve hasar veren ufak çaplı bir bomba fırlatır.

Stim Beacon: Brimstone kendisine has ” Stim Beacon ” adı verilen bir nesneyi yakınına çağırır. Bu nesne ile etrafındaki takım arkadaşlarının saldırı hızları ve ateş etme hızları artar.

Sky Smoke: Rakipler tarafından duman ile kör edilmiş alanların görülmesini sağlar.

Orbital Strike: Haritanın belirli bir konumuna yüksek ateş sağlayan saldırı başlatır.

Valorant Şampiyon Rehberi ile şampiyonlarla tanışmış olduk. Daha fazla bilgilendirici oyun rehberi için TRESPOR‘u takip etmeyi unutma.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu