Cyberpunk 2077 Güncelleme Konsollar İçin Büyük Sorun Yarattı

Cyberpunk 2077 Güncelleme

Cyberpunk 2077 güncelleme oyunculardan tarafından büyük merakla bekleniyordu. Ancak bu durum gene hüsranla sonuçlandı. Oyunun çıkış haberinden itibaren tüm oyun dünyası yeni sistem ile büyük umutlarla oyunu almıştı. Oyun içi çökmeler ve oyun hataları oyunu oynanamaz hale getirdi. Bu durumdan dolayı da birçok iade etti. Firma kendini affettirmek adına ücretsiz olarak DLC destekleri verecek şekilde sözünü vermişti. İlk olarak büyük güncellemelerle oyunu oynanabilir hale getirecek hedefi koymuştu. Gelen 1.2 yamasıyla birlikte bilgisayar oyuncuları iyi performans almaya başladı. Ancak bu yama konsol sınıfında sınavdan kalmış şekilde oldu.

Cyberpunk 2077 Güncelleme PS5 Sorunu

Yama notlarına bakıldığında 500’e yakın oyun içi sorunun düzeltildiği gözüküyor. Ancak Playstation 5 oyuncuları bu tür sorunların düzeldiğini görmek yerine sürekli olarak sorunla karşılaşıyor. Oyun içerisinde karşılan durum olarak haritaların düzgün yüklenmediği, araba gezildiğinde bir zaman içerisinde oyun içi aşağıya düşülüp döngü girmesiyle başlıyor. Bu durumdan kurtulmak oyunu kapatıp açmak gerekiyor. Oyuncular tarafından sinir edilen bir kısma dönüşüyor. Cyberpunk bu konu hakkında daha çok sıkıntı yaşayacağı gözüküyor.

Oyuncuların büyük bir bölümünü kaybetmeye devam ediyor. Oyunun erken çıkmasıyla birlikte sorunların test sürecinin daha fazla olacağı da gözüküyor. Koronavirüs nedeniyle oyun yapımları gecikmeler görüyoruz. Bu gecikmeler bu oyunu da etkileme durumunda.  Bu süreç içerisinde Cyberpunk online modu iptal edilmişti. İlk önce oyunun normal haline dönmesi tek bir yere odaklanılmaya çalışıyor. Düzelmemiş bir oyunun online çıkmasıyla beraber firmanın derinden etkileyecek zarar verebileceği için böyle karar olduğu düşünülüyor. İlerleyen zamanlarda ne tür güncellemeler meydana geleceği merak ediliyor. Kullanıcıları tekrardan kazandırmak amaçlı ücretsiz bir şekilde DLC yapımları da meydana gelecektir.

Cyberpunk 2077 Türkiye için özel bir yama yapılmasıyla birçok oyuncuyu kendine çekmeye başarmıştı. Ancak bu tür durumun olması imajını felaket bir şekilde zedeledi. Firma Witcher serisini oldukça beğendirmişti. Yeni bir Witcher oyununa uzun süre boyunca göremeyeceğimiz belli oldu. Cyberpunk 2077 yapımını düzeltilmesiyle beraber firmanın yeni oyunlarını da görmüş olacağız. Bu tür haberler sitemizde paylaşılmaya deva medecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu