Twitch Türkiye Abonelik Fiyatı Düşürme Kararı Aldı!

 Twitch Türkiye Abonelik Fiyatı Düşürme Kararı Aldı!
Okunuyor Twitch Türkiye Abonelik Fiyatı Düşürme Kararı Aldı!

Ülkemizde ve dünyada oldukça büyük hayran kitlesi bulunduran Twitch, ülkemizde abonelik fiyatlarını düşüreceğini duyurdu. Normalde Twitch abonelik ücretinin 9,99 TL olarak güncelleme yapacağını duyurdu. Yeni fiyat tarifesi 20 Mayıs 2021 tarihi itibariyle geçerli olacak.  Twitch yaptığı açıklamaya göre bölgeye göre fiyat belirleme tarife yapacağını söyleyerek hareket ediyor. Yeni gelen fiyat güncellemeleri sayesinde daha çok abone olma ihtimali olabileceği de görülüyor. Yer alan abone olunmasıyla birlikte abone olduğunuz kanal üzerinde özel ayrıcalıklar, kanal ifadeleri, rozet gibi alternatif işaretlere sahip olabilirsiniz.

Twitch ülkemizde özel ayrılacakları devam edecektir. Rakip sitelerin daha da çok olmasıyla bu tür girişimleri devam edecektir. Ülkemizde sevilen yayıncıların başlangıç durumunda burada kaldığı için bu kitleyi tutmak istemektedir. Yakın olarak en büyük rakipler arasında Facebook ve Tiktok gibi canlı yayın araçlarıyla birlikte abonelik yaptırarak özel ayrıcalıklarla kendine çekmektedir. Bu tür abonelik sistemi Youtube’da yer almaktadır. Ancak Youtube üzerinde daha farklı işleyerek hareket etmektedir. Twitch en büyük çekici yönü olarak da Amazon Prime birleşme sağlamasıdır. Ülkemize özel fiyatlandırma alan Amazon Prime birçok özel ayrıcalıklardan yararlanırken bir yandan da Twitch üzerinde ayrıcalık sağlamasını platform üzerinde fazla kalmanızı sağlayabiliyor.

Twitch Amazon Prime Ne Kadar?

Twitch Amazon Prime üyelik ücreti olarak aylık 7,99 TL fiyatla yer alıyor. Amazon Prime sayesinde bir kanala ayda bir ücretsiz abone kanal ücretini ödemeden sağlayabiliyorsunuz. Amazon Prime ile işbirliği içerisinde olan Twitch bu yönden bir çok kullanıcıyı da kendine çekmeyi başarıyor. Amazon Prime özelliklerinden yararlanırken Twitch üzerinde sevdiğiniz yayıncıya buradan destek sağlayabiliyorsunuz. Abone olunmasıyla birlikte yayıncının abonelik hizmetlerinden yararlanıp üyeliğinizi özelleştirebilirsiniz.

Twitch Abonelik Kademeleri

Twitch kanalına abone olduğunuzda kademe türleri bulunmaktadır. Kademeler üzerinde farklı özellikler yer almasıyla özel ayrıcalıklarla yer edinebiliyorsunuz. Bu durum kanaldan kanala değişiklik göstermektedir. Sevdiğiniz bir yayıncıya farklı bir şekilde destek olarak daha öne çıkmış oluyorsunuz. Bu özel ayrıcalıklar arasında ifadelerin kullanılması ve rozet nişanları gibi alanlarda yer edinebiliyorsunuz. Her yayıncı üzerinde bu tür ifadeler farklılık gösterebilir. Detaylı olarak yayıncının sayfasından inceleme sağlayabilirsiniz.

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın