Woxic’li Mouseports’tan Erken Veda!

Merhaba değerli TRespor takipçileri, bugünkü yazımız gündemde olan turnuva IEM Katowice hakkında olacak.

Bugüne kadar IEM Katowice 2020‘deki performansıyla merak uyandıran ve acaba yeniden şampiyon olacaklar mı? Son turnuvada Astralis’i yenip şampiyon olduklarında yaptıkları sükseyi devam ettirebilecekler mi dediğimiz Özgür “woxic” Eker’li mousesports, önceki turlarda Danimarka takımı MAD Lions’u mağlup ederek lower bracket finaline kalmayı yani bir üst tura çıkmayı başarmıştı.

Lower bracket finalinde ise mousesports’un rakibi, Avustralya temsilcisi güçlü ekip ve takım oyunuyla bilinen 100 Thieves oldu. Aaron “AZR” Ward kaptanlığındaki 100 Thieves ile mousesports’un mücadelesinde kazanan takım adını çeyrek finale yazdıracak, mağlup olan taraf ise IEM Katowice 2020’ye veda edecekti. Ve başlıktan da tahmin edeceğiniz üzere işler woxic’li mousesports için iyi gitmedi.

Karşılaşmanın ilk haritası 100 Thieves’in seçimi olan Inferno oldu. İlk yarının oldukça denk geçtiği haritada, ikinci yarıda ağırlığını koyan taraf Finn “karrigan” Andersen’in liderliğindeki mousesports’tu. 16-10 ile yenerek 100 Thieves’in seçtiği haritada onları yendi ve böylece ilk harita puanı Avrupa karmasına gitti.

Serinin devamında ise Mouseports takım kaptanı olan mouz, özellikle milli oyuncumuz woxic’in oldukça etkili olduğu haritalardan Dust2’yi seçti. Dust2 haritasında ise 100 Thieves’in Inferno’da istediği gibi gitmediği şekilde Dust 2’de de işler Mouseports’un planlandığı gibi olmadı. Yine Inferno maçında olduğu gibi ilk yarının denk geçtiği karşılaşmanın ikinci devresinde CT tarafında olan mousesports 100 Thieves’e durduramadı ve ikinci yarıda hüsran denebilecek bir performans ile yalnızca 1 raunt kazanabildi. Bu durum ile birlikte 16-8’lik skor sonucu Dust2 haritası 100 Thieves lehine sonuçlandı.

Serinin son haritası Nuke’te ise oldukça çetin geçen mücadelenin galibi 100 Thieves oldu ve 16-14 ile galip gelen ekip adını çeyrek finale yazdırdı. Turnuvanın final adayı olan mousesports ise play-off mücadelesi veremeden Katoviçe şehrine veda etti. Takım içinde moraller fazlasıyla düşük olsa da, bunlar olabilecek şeyler. Woxic’e ve takımına başarılar diliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu