Team Liquid 4.2 Milyon Doları Gözden Çıkardı!

Team Liquid 4.2 Milyon Doları Gözden Çıkardı!

Team Liquid , orta koridor oyuncusu Jensen için 4.2 Milyon Doları Gözden Çıkardı.Team Liquid’in, rakibi Søren “Bjergsen” Bjerg’in emekli olmasının ardından, sözleşmesiz orta koridor yıldızı Nicolaj “Jensen” Jensen’i LCS tarihinde en yüksek ücretli oyuncu yapacak 4,2 milyon dolarlık kazançlı bir anlaşma yaptığı bildirildi.

Team Liquid LCS’in En Pahalı İmzasını Attı

Jensen, 2019’dan beri Liquid’in League of Legends kadrosunun merkezinde bulunuyor. Son altı yıldır Kuzey Amerika liginde oynayan Danimarkalı orta koridor oyuncusu, Liquid ile şimdiden dört LCS şampiyonluğu kazandı. Mayıs 2019’da bir müsabaka sakini oldu ve uzun zamandır ligin en iyilerinden biri olarak kabul edildi.

Bjergsen emekliliği, Jensen değerini fırlattı. 25 yaşındaki orta şerit, 27 Kasım’da kontrat dışı, ancak içeriden  Travis Gafford’a göre Team Liquid takımında üç yıl daha kalacak gibi görünüyor .

Jensen’in 4.2 milyon dolarlık anlaşmayı kabul edeceği bildiriliyor. Dane, sözleşme imzalandığında, Kuzey Amerika şirketinin şimdiye kadar sahip olduğu en yüksek ücretli LCS oyuncusu olacak ve önceki en zengin sözleşmeyi uzun bir farkla gölgede bırakacak.

Jensen, özellikle 2019’da NA sakini olduktan sonra, LCS’deki tartışmasız en iyi yıldızlardan biridir.

Liquid ayrıca ikinci en yüksek anlaşma olan, dünya şampiyonu Jung “Impact” Eon-yeong için üç yıllık bir 3.4 milyon dolarlık sözleşmeye sahip. 2013’te SKT ile Wolrds zaferini ilan eden üst koridor yıldızı ⁠, söylendiğine göre Liquid’i terk ediyor.

İçeriden çıkan söylentilere göre, onu Mads “Broxah” Brock-Pedersen tarafından takip edilecek. Liquid’in planları, patlama ADC yıldızı Edward “Tactical” Ra ve 2020’nin en değerli oyuncusu Jo “CoreJJ” Yong-in etrafında inşa etmek.

Kaynaklara göre Liquid ayrıca FlyQuest’ten Lucas “Santorin” Larsen’i 2021 kadrosunu tamamlamak için izliyor. Henüz resmi bir açıklama bulunmuyor.

Son olarak Liquid , 2020 şampiyonluğu için bu Cumartesi Damwon Gaming ile karşılaşan Avrupalı ​​ağır toplar G2 Esports ve Worlds finalistleri Suning’i yendi , ancak çeyrek finalde başarısızlık, takımın kadroyu ne olursa olsun yeniden düzenlemesi gerektiğini gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu