Epic Games, Fortnite Etkinliğinde Apple’a Gönderme Yaptı #FreeFortnite

Epic Games, Fortnite Etkinliğinde Apple' Gönderme Yaptı #FreeFortnite

Epic Games,App Store’un almış olduğu %30’luk komisyona isyan etti.Fornite oyuncularına ödemeleri daha ucuz bir şekilde Epic Games üzerinden yapabileceklerini söylemesi üzerine,Apple oyunu kendi mağazasından kaldırdı.

Epic Games, Apple tekeline gönderme yaptı.

Epic Games, bir dakikadan daha kısa bir süre süren ve “App Store tekeline meydan okuduğunu” söyleyen 1984 Fortnite adlı yeni bir kısa filmin prömiyerini yaptı.”Video, Epic Games’in Apple’a dava açmasından kısa bir süre sonra Fortnite’ın parti Royale modunda sergilendi ve bu da şirketin Fortnite’ı iOS App Store’dan kaldırmasını izledi.

“Misilleme olarak Apple, Fortnite’ı bir milyar cihazdan engelliyor” dedi. “2020’nin 1984 olmasını engellemek için savaşa katılın.”İzleyiciler daha sonra Apple’ı teşvik etmek için sosyal medyada #FreeFortnite hashtag’i kullanmaya teşvik edildi.

Reklam, Apple’ın 1984’te yayınlanan Macintosh reklamında bir oyun gibi görünüyor. Bu reklam, Apple Macintosh personal’ı dünyaya tanıttı ve insanların ünlü George Orwell romanına atıfta bulunarak “1984’ün ‘1984’ gibi olmayacağını” anlamalarına yardımcı olacağını iddia etti. Epic Games, App Store’daki politikaları için Apple’ı açıkça alay ediyor.

Epic, Apple’ın diğer şeylerin yanı sıra App Store satın alımlarından aldığı “fahiş” %30’luk bir kesim için şirkete karşı dava açarak geri döndü.Kısa bir süre sonra, bu kısa filmin tanıtımı, Apple’a baskı yapan bir sosyal medya kampanyası için bir itme ile çakıştı. Dava ve bu videodaki hızlı geri dönüş göz önüne alındığında, Epic’in Apple’ın Fortnite içinde doğrudan ödemelerin uygulanmasına nasıl tepki vereceğini bildiği ve oyun kaldırıldığında yanıt vermeye hazır olduğu anlamına geliyor.

Başa dön tuşu