Zula Oyunu İncelemesi – Zula Oyun Modları Nelerdir?

 Zula Oyunu İncelemesi – Zula Oyun Modları Nelerdir?
Okunuyor Zula Oyunu İncelemesi – Zula Oyun Modları Nelerdir?

Zula oyunu incelemesi ve detayları yazımızda. Zula Lokum Games tarafından geliştirilen ve %100 yerli diyebileceğimiz bir oyun olarak karşımıza çıkmaktadır. Zula geliştiricileri oyunda ülkemizin birçok farklı noktasını harita olarak yer vermektedir.

Zula Oyunu

Online olarak internet bağlantısıyla oynayabileceğiniz MMOFPS türündeki oyunda Zula altın ve zula para olarak iki farklı para çeşidi bulunmaktadır. Zula altın ile alacağınız deste, kasa ve silahlarla oyundaki başarınızı arttırabilirsiniz. Zula Para ile oyundaki kullandığınız silahları 30 günlük, 7 günlük ve 1 günlük şeklinde süre uzatma yapabilirsiniz. Ayrıca oyundaki silahlardan bazıları süresiz olarak sabit bir şekilde gelmektedir. Bunlar M4a1, pompalı m3, mac 10, scout, colt 1911 vb. silahlardan oluşmaktadır.

Zula oyunun en çok beğenilen özelliklerden birisi Türkçe seslendirmenin yer almasıdır. Oyunda sıkça kelle avcısı, lider katili gibi ifadeleri sesli olarak duymanız mümkün.

Zula oyunundaki modlara değinecek olursak Ölüm Maçı (Team deathmatch), Sabotaj, Herkes Tek, Aranıyor, Sancak savaşı, Patron avı, Koruma, Eleme gibi 7 farklı oyun modu yer almaktadır.

Zula Oyun Modları Nelerdir?

Herkes Tek: İsminden de anlaşılacağı gibi herkesin bireysel olarak sayı kazanmasına dayanan herkes tek modunda amacınız en fazla kişiyi öldürüp en yüksek skoru elde etmektir. Her ölen kişi 10 saniye sonra farklı bir noktada doğarak oyuna devam edebilmektedir.

Ölüm Maçı: Team Deathmatch olarak da adlandırılan bu modda takım halinde Zula ve Gladyo takımlarının mücadelesini konu alıyor. Kazandığınız sayının haritadaki bitim sayısına 2 takımdan birinin ulaşmasıyla oyunu kazanan belli olmaktadır. Örneğin toplam öldürme sayısı 150 olarak belirlenmişse 150 sayıya ulaşan takım maçı kazanmış olmaktadır. Ayrıca bu sayıya ulaşmadan önce sürenin bitmesi durumunda süre bitiminde kim öndeyse o kazanmış sayılmaktadır.

Zula Oyun Modları

Sabotaj: Counter Strike oyunundan da bileceğiniz üzere sabotaj modunda ölen takım arkadaşın 10 saniye sonra doğmamakta ve diğer arkadaşlarının mücadelesine göre kazanan belli olmaktadır. Tüm takım arkadaşlarının ölmesi ya da bomba kurmanın gerçekleştirilip süre içerisinde bombanın patlaması sonucu takımda gladyo takımının kazanması anlamına gelmektedir. Takım halinde mücadele etmenin çok önemli olduğu sabotaj modunda güçlü silahların da önemi büyük.

Aranıyor: Zula aranıyor modunda amacımız kafasında yıldız işaretinin bulunduğu oyuncuyu öldürüp sayı kazanmaktır. Yıldız işareti bulunan yani aranan oyuncuyu öldürerek en çok sayı kazanan oyunu 1. Olarak bitirecektir.

Sancak Savaşı: Her iki takımında bayraklarını düşman bölgesine taşımasını konu alan bu modda düşman bölgesine en çok bayrağı taşıyan takım oyunun galibi olmaktadır. Takım arkadaşının bayrağı taşırken ölen kişinin bulunduğu yerdeki bayrağı alıp devam ettirmesiyle düşman bölgesine ulaştırması sonucu 1 sayı kazanılmaktadır.

Patron Avı: Patron avı modunda avcı ve av iki farklı takımın mücadelesini konu alıyor. 2 takımında patronlarını koruması gereken patron avı modunda rakip takımın patronunun ölmesi ile sayı kazanılmakta ve toplamda 10 sayıya ulaşan takım oyunu kazanmaktadır.

Koruma: Takımların aracı düşman bölgesine ulaştırmasını konu alan koruma modunda düşman bölgesine girmeye çalışan oyuncuların mücadelesini konu alıyor.

Eleme Modu: Sabotaj modunda olduğu gibi eleme modunda da son kalan kişi olup sayı kazanmak ve rakiplerin tamamını öldürmeniz gerekmektedir. Eleme modunda rakip takımdaki oyuncuların tamamı ölünce 1 sayı kazanıyorsunuz. En çok sayı alan takım oyunun galibi olmaktadır.

Zula Oyun Haritaları

Zula oyunundaki haritalara göz attığımızda Saftanbolu, Üsküdar, Gaziantep mülteci kampı, Metro İstasyonu, Trabzon Uzungöl, Kastamonu Kereste Fabrikası gibi ülkemizde bulunan pek çok noktanın yer aldığını görebilirsiniz.

Zula oyuncu sayısına baktığımızda dünya üzerinde 22 milyondan fazla oyuncusunun bulunduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte sadece Türkiye değil ayrıca Avrupa, Latin Amerika ve Ortadoğu ülkelerinde de milyonlarca oyuncusu bulunmaktadır.

Zula espor oyuncularını destekleyen sistemlerle oyuncu sayısını daha arttırmayı başarmıştır. Zula World Cup, Zula Süper Lig, Zula Klan Turnuvası, TESFED Zula Türkiye Kupası gibi pek çok espor etkinliğine ev sahipliği yapmaktadır.

Zula oyunundaki sunucular göz attığımızda üst seviye oyuncular için PRO sunucusu yer alıyor. Normal oyuncularla oynamak istediğinizde ise 85 tane sunucudan dilediğinizi seçip oyuna başlayabilirsiniz. Bununla birlikte Turnuva sunucuları da oyunda yer alan sunucular arasındadır. Zula oyununda 10. Seviyeye geldiğinizde bir klana kaydolabilirsiniz.

Zula Battle Royale Modu Nedir?

Zula battle royale modunda amacınız uçaktan atlayarak indiğimiz adada tüm rakipleri yok edip son kalan kişi olmaya çalışmaktır.

Zula Oyunu İncelemesi

Zula Mobile

Zula mobile göz alıcı yüksek grafikleriyle %100 Türk yapımı ücretsiz FPS oyunudur. Birçok farklı oyun modunun yer aldığı Zula Mobile da 8000’in üzerinde silah eklentisi, deseni ya da aksesuar mevcut olarak gelmektedir. Birbirinden farklı 20 karakterin yer aldığı oyunda Zula ve Gladyo olmak üzere iki farklı takım çeşidi mevcut. Zula Mobile da Facebook bağlantısı üzerinden arkadaşlarını bulup ekleyerek, arkadaşlarınla birlikte oyunu oynama imkânı sunulmaktadır.

Zula Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 7, 8, 10
  • İşlemci: İntel Dual Core CPU 2.4 GHz
  • Bellek: 2 GB RAM
  • Ekran Kartı: İntel HD Graphics 4000
  • DirectX: Sürüm 9.0
  • Depolama: 4 GB İndirme / 5 GB Saklama Boyutu

ZULA Oyunu İndir

Yerli bir oyun olan zulayı oynamak için zulaoyun.com adresinden oyunu indirebilirsiniz. Zulayı oynayabilmek için bir kullanıcı adı almanız gerekmektedir. Bunun için aşağıdaki linkten üye kaydı oluşturabilirsiniz.

https://hesap.zulaoyun.com/kayit/yeni

Bilgisayar dışında İOS ve Android sürümlerinin de yer aldığı oyunda aşağıdaki linklerden mobil sürümüne de ulaşabilirsiniz.

Zula İOS sürümü için tıkla.

Zula Android sürümü için tıkla.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın