Twitch; Futbol, ​​NBA, UFC İçin Yeni Spor Kanalı Başlattı - TRESPOR

Twitch; Futbol, ​​NBA, UFC İçin Yeni Spor Kanalı Başlattı

 Twitch; Futbol, ​​NBA, UFC İçin Yeni Spor Kanalı Başlattı
Okunuyor Twitch; Futbol, ​​NBA, UFC İçin Yeni Spor Kanalı Başlattı

Amazon’un canlı yayın platformu Twitch, en iyi oyunlarla tanınıyor. Twitch yepyeni bir ‘Spor’ kategorisiyle spor akışına daha fazla genişliyor ve dünyanın en ünlü takımlarından bazılarıyla ortaklık yaptığını duyurdu.

Twitch, yıllardır video oyunu canlı yayınında bir numaralı hedef oldu, ancak kitlesi ayrıca IRL’ye (gerçek hayatta), satranç ve canlı etkinliklere de genişledi.

Yakın zaman da, Twitch’in spor yayınlarına geçme planlarının ilk göstergesi olan platformda canlı Premier Lig oyunları gösterildi. Şimdi, bölüm için özel bir kanal oluşturuyorlar.

Twitch.tv/twitchsports ,Premier League tarafı Arsenal, NBA ve UFC gibi diğer bağlantılar içeren platformdaki tüm özellikli spor etkinliklerine ev sahipliği yapacak.Duyurularında Twitch, “dünyanın en büyük ve en yenilikçi futbol kulüplerinden dördü ile işbirliği yaptıklarını” söyledi. Real Madrid ve Arsenal kısa süre önce yeni kurulan  Twitch kanallarında yayın yapmaya başladı ve yakında Juventus ve Paris Saint Germain’de yayın yapmaya başlayacak.

NBA, NHL, NWSL, RFL ve UFC dahil Twitch’teki spor liglerine ek olarak,dünyaca ünlü bu dört kulüp Twitch’te yayınlanacak özel içerikler üretecek. Man City’den Sergio Aguero, F1 sürücüsü Lando Norris, NBA oyuncusu Ben Simmons, NFL’den Juju Smith-Schuster ve daha fazlasının platformda düzenli olarak yayın açması gibi profesyonel sporlar ve canlı yayın giderek büyüyor. Aguero, Premier Lig’in askıya alındığı zaman sitedeki en hızlı büyüyen kanal olmuştu.

Twitch Sports

Yeni Twitch Sports kanalının lansmanını kutlamak için MLS yıldızı Jimmy Conrad, Arsenal, Highlights House ve UFC 2 saatlik  canlı akışa ev sahipliği yapacak.

Twitch kullanıcıları pandemi sürecinde neredeyse ikiye katlandı.Futbol taraftarları,platformda daha profesyonel sporlara sahip olmanın bir başka adımı olacağını umuyorlar. Prime servisi aracılığıyla Amazon, Premier Lig maçlarının haklarını edinmeye ayak uydurdu ve Twitch maçları göstermeleri için başka bir platform haline geliyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın