PUBG GLOBAL ÇİN ELEMELERİ CORONA VİRÜS YÜZÜNDEN ERTELENDİ

 PUBG GLOBAL ÇİN ELEMELERİ CORONA VİRÜS YÜZÜNDEN ERTELENDİ
Okunuyor PUBG GLOBAL ÇİN ELEMELERİ CORONA VİRÜS YÜZÜNDEN ERTELENDİ

Merhaba TRESPOR okuyucuları, bugünkü yazımda sizlere Pubg Global Serisi’nin Çin ayağı elemelerinde gerçekleşen bir ertelemeden bahsedeceğim. Bildiğiniz üzere Çin’de ortaya çıkan Wuhan Corona Virüs sebebiyle dünya çapında büyük küçük farklı dallardan bir çok etkinlik iptal ediliyor. Virüs maalesef ki espor dünyasını da vurmuş bulunmakta. Çin’de gerçekleşekecek olacak Pubg Global Serisi’nin Çin ayağı elemeleri Corona Virüs sebebiyle resmen ertelendi.

CORONA VİRÜS PUBG ETKİNLİĞİNİ ERTELEDİ

Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkıp öncelik olarak Çin, Asya kıtası olsa da tüm dünyaya tehlike yayan Corona Virüs’ü sebebiyle Espor dünyasında ertelenen etkinliklere bir yenisi daha eklendi. Pubg Global Serisi’nin Çin Elemeleri ayağının geçeceği ülkede güvenlik önlemleri nedeniyle yapılacak etkinlik ertelendi. Pubg Global Serisi ‘nin Çin Elemeleri’nde güvenlik ve sağlık sebepleriyle ortaya çıkan bu ertelemeden sonra yapılacak etkinliğin bir sonraki duyuruya kadar tarihsiz bir şekilde ertelendiği duyuruldu.

Henüz ne zaman yapılacağı belli olmayan bu etkinliği kazanan 5 takım, Pubg Global Series: Berlin’de yarışma şansı kazanacak. Etkinliğin Berlin’de gerçekleşecek kısmında dünyanın çevresinden tam olarak 32 takım 500.000$’lık ödül havuzu için birbiriyle yarışacak. Kendi tarafımızdan bakarsak Mart ayında gerçekleşecek Avrupa elemelerinde ise 2 Türk takımı Etiget Esports ve Blaze Esports yer alıyor. Yarışacak tüm takımlara başarılar diliyorum, gönlümüz Etiget Esports ve Blaze Esports‘tan yana.

PUBG’nin oyuncu sayısının yaklaşık olarak %19’unu oluşturduğu tahmin edilen Çin, hem kendi içinde hem de tüm dünya için sağlık ve güvenlik problemleri teşkil eden büyük salgın hastalık Wuhan Corona Virüs ile başa çıkmaya çalışıyor. Çin hükumeti tarafından yapılan incelemeler ve son paylaşılan verilere göre Wuhan Corona Virüs  yüzünden 427’den fazla kişi hayatını kaybetti. Çin ve çevresinde hastalık etkisini göstermeye başladığından bu yana gerek sosyal olarak gerekse bu tarz espor etkinliklerinin düzenlendiği online çevrede bir çok daha önceden planlanan bir çok etkinlik iptal oldu. Ertelenen veya iptal olan etkinlikler sebebiyle artık firmalar şu dönemlerde Çin’de etkinlik, fuar yapmaya bir hayli uzak duruyor gibi görünüyor. Bakalım önümüzdeki günlerde yapılması planlanan etkinlikler Wuhan Corona Virüs’ten nasıl etkilenecek?

İlginizi Çekebilir:  MOUSEPORTS (CS GO)

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın