Oyunda FPS Görmek İçin Kullanılması Gereken Programlar Nelerdir?

 Oyunda FPS Görmek İçin Kullanılması Gereken Programlar Nelerdir?
Okunuyor Oyunda FPS Görmek İçin Kullanılması Gereken Programlar Nelerdir?

Oyunda FPS görmek isteyen oyuncular birkaç tane program üzerinden bu işlemi gerçekleştirebilmeleri mümkündür. İstenilen program seçildikten gereken adımları takip ederek, FPS işlemi tamamlanacaktır. Bunun için yapılması gereken işlemleri açıklıyoruz.

Oyunda FPS Görmek İçin Sunulan Programlar!

Oyuncular bazen oynadıkları oyunun FPS durumunu görmek isteyebilirler. Durumun böyle olmasıyla birlikte devreye çeşitli özellikte olan programlar girebiliyor. Bu programların sunmuş olduğu özellikler sayesinde FPS ölçme işlemi rahatlıkla yapılabiliyor. Şimdi sizler için bu programlar hakkında önemli bilgileri veriyoruz.

Fraps Programı

Uzun zamandır oyuncular ve içerik üreticileri tarafından oldukça tercih gören bu program, FPS alanında en eski isimlerden bir tanesi olarak biliniyor. Var olan ekran kayıt özelliği ücretsiz bir şekilde sınırlı sunulsa bile FPS gösterme durumunu sınırsız olarak kullanıcılara sunuyor.

RadeonPro Programı

AMD tarafının bir türü olan Radeon Pro Programı, özellikler açısından GeForce Experience programı ile benzerlik gösteriyor. Bu program, oyunda FPS görmek isteyen kullanıcılar açısından oldukça kullanışlı denilebilir. FPS gösterme özelliği dışında kayıt altına alınan görüntülerin kayıt sonrasında efetk ekleme işleminin gerçekleştirilebildiği dikkat çeken bir konudur.

FPS Görmek

Bandicam Screen Recorder Programı

Genel olarak ekran kaydı alınması için kullanılan bu program, içerik üreticileri tarafından oldukça uzun zamandır kullanılan ender isimlerdendir. İçeriğinde bulunan oyun kaydetmek için özel ayarlar sayesinde her kullanıcını dikkatini çekmeyi başarıyor.

Program ile ekran kaydı alma işlemi yapılmasa bile FPS göstermeyi sağlayan eklentisi yer alıyor.  FPS sayacı rengi kayıt kapalı olduğunda yeşil olurken, açıldığında kırmızı renk olarak görülüyor.

Razer Cortex Programı

FPS gösterme programı arayan kişiler Razer Cortex sayesinde istedikleri işlemi yerine getirebilecekler. Oyun ve sistem optimizasyonu adına geliştirilen bu program, arka planda çalışma gören uygulamaları otomatik şekilde kapatarak performansı arttırmaya yardımcı oluyor. Ayrıca bünyesinde özelleştirilebilen bir FPS sayacı bulunduğundan dolayı bu programı kullanmak adına farklı bir Razer ürünü kullanmaya gerek yoktur.

Dxtory Programı

ExKode aracılığıyla geliştirilmiş olan bu program, Bandicam ve Fraps gibi aynı işlevi gösteriyor. FPS testi programı arayan kişiler bu marka sayesinde işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirler. Sadece FPS sayacı arayan kişilerin tercih edebileceği bir prgram olarak kullanılan Dxtory, sayacı özelleştirmek adına birçok opsiyonları da bünyesinde bulunduruyor.

GeForce Experience Programı

NVİDİA markasının kendi müşterilerine özel olarak geliştirdiği bu program, oyunda FPS görmek isteyen kişiler için çok güzel bir sistem denilebilir. İçeriğinde ekran kaydı, sürücü güncelleme, FPS gösterme ve oyun optimizasyonu bulunduğundan herkesin dikkatini çekmeyi başarıyor. Ayrıca program içerisinde yer alan “Shadow Play” özelliği vasıtasıyla anlık şekilde kayıt alınarak paylaşma gerçekleştirilebiliyor.

Sunduğumuz bu özel programlar içerisinden seçim yapılarak FPS gösterme programı indir işlemi tamamlandıktan sonra, gerekli olan bütün işlemler rahatlıkla gerçekleştirilebilecektir.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın