Oyun DünyasıSistem Gereksinimleri

Orta Sistem Gereken Oyunlar Nelerdir?

Orta sistem gereken oyunlar her zaman bilgisayar kullanıcıları açısından merak edilen en önemli konular arasında yer alıyor. Çünkü oyunlara bakıldığında eskiye nazaran çok büyük değişimler geçirdiği için bazı bilgisayarlar bunu kaldıramayabiliyor.

Günümüz oyunları gerçekçi grafikleri ve oynanış biçimiyle neredeyse gerçeği aratmayacak cinsten denilebilir. Fakat bunun böyle olmasına bağlı olarak elbette bilgisayar sisteminin de çok güçlü olması gerekiyor. Bilgisayarı orta güçte olan oyuncular maalesef bu tür oyunlardan faydalanamıyor.

Durum böyle olunca daha orta karakterli fakat eğlence açısından bol tarzda oyunlar aranıyor. Bizlerde oyun severler için orta sistem gereken oyunlar hakkında detaylı bilgileri sunacağız. Birlikte bu önemli oyunları yakından inceleyelim.

Orta Sistem Gereken Oyunlar Nedir?

Bu oyunlar tüm bilgisayar sistemleri için sorun olmadan açılabilen gücü bünyesinde barındırıyor. Böyle olunca her bilgisayar kullanıcıları rahatlıkla oyun keyfi çıkarabiliyor. Grafik açısından çok iyi olmasa bile oynanışıyla oyuncuları memnun eden oyunlar oldukça fazla.

Bizlerde bu oyunları siz değerli kullanıcılar için sunarak destek olmaya çalışacağız. Şimdi bu oyunları yakından takip edelim.

Grand Theft Auto 3

Açık dünya oyunu olarak sunulan GTA 3, ilk çıktığından bu yana pek çok serisi ile gündem olmayı başaran nadir oyunlardan bir tanesidir. Boyutu 1 GB’den az oyunlar arayan kişiler için harika bir seçenek denilebilir. İstediğiniz arabayı kaçırarak sürüş keyfi yapabileceğiniz gibi sizlere verilen bazı önemli görevleri de yerine getirebilirsiniz. Böylece şehirde bulunan kötü adamlar temizlenecektir.

Max Payne 1

Polisiye türlerden bir tanesi olan Max Payne, gayet tatmin edici aksiyon sahneleri ile oyuncuları etkilemeyi başarıyor. Kötü adamlara karşı vermiş olduğunuz mücadelede çok dikkatli olmanız gerekiyor. Ayrıca ileri, geri, sağa ve sola ani zıplamalarda oyun ağır çekim haline geliyor. Bu şekilde daha rahat düşmanları öldürebiliyorsunuz.

Half Life 1

Bir deney üzerinde çalışılırken aniden büyük bir problem ortaya çıkıyor. Patlama yaşanan deney bölgesinde farklı yerlerden gelen uzaylıların istilası gerçekleşiyor. Böylece dünya üzerine yayılan bu uzaylıları durdurmakta sizlerin görevidir. Aksiyon ve gerilim oyunu sevenler için tavsiye edilebilir.

Resident Evil 3

Orta sistem gereken oyunlar içerisinde bir diğer isim olarak oyuncuların dikkatini çekmeyi başarıyor. Grafik açısından alt düzeyde olsa bile konusu herkesi bu zamana kadar etkilemeyi başarmıştır. Şehir içinde gerçekleşen zombi istilasından kaçmak için vereceğiniz çabada çok farklı anlar sizleri bekliyor olacak.

Tomb Raider 5 Chronicles

Macera ve aksiyon tarzda oyun olarak oyunculara sunulan Tomb Raider, pek çok seriyi bünyesinde bulunduruyor. Fakat en fazla oynanan serisine baktığımızda Chronicles ön plana çıkıyor. Konusu ise gizli yerlerde olan hazineleri ortaya çıkarmaktır.

Bunu gerçekleştirirken elbette düşmanlar sizi durdurmaya çalışabilir. Her sistemli bilgisayarda çalışabilecek bir oyun olarak tavsiye edebiliriz.

Grand Theft Auto Vice City

Grand Theft Auto Vice City

Orta ve ortalama sistem gereksinimli oyunlar içerisinde en bilinen GTA serilerinden bir tanesidir. Güzel bir ada içerisinde yaşayan kahramanımız takasta kaybettiği paraları kazanmak için yenide işe koyulur. Elbette bunu yapmak için verilen görevlerin kusursuzca yerine getirilmesi gerekir. Açık dünya oyunu şeklinde sunulan bu oyun tatmin edebilecek türden denilebilir.

Call of Duty 1

Savaş türünde oyun arayanlar ikinci dünya savaşı sahnesini bu oyunla tekrar yaşayacaklarına emin olabilirler. Belirttiğimiz gibi grafik açısından çok profesyonel olmasa bile bu oyunlar güzel vakit geçirmek adına gerçekten güzel seçeneklerdir. Özellikle savaş oyunu oynamak isteyenler Call of Duty 1 ile oyun zevkini alabilecekler.

Far Cry 1

İlk kez oyuncular için sunulduğunda büyük bir yankı uyandırmayı başaran bu oyun, orta sistem gereken oyunlar arasında yer alan güzel oyunlardan biridir. Ada içerisinde sizler için verilen görevi yerine getirirken farklı yaratıklar karşınıza çıkabilir. Burada yapmanız gereken ada içerisinde gizli iş yapan düşmanları yok etmektir.

Need For Speed Underground 2

Need For Speed oyunu bu seri üzerinden büyük bir patlama gerçekleştirerek tüm dünyada adını duyurmayı başarmıştı. Önceki serilerinde çok dikkat çekmese bile Underground 2 bambaşka bir araba yarışı oyunu haline getirilmiş ve oyunculara sunulmuştur.

Çeşitli arabaları seçtikten sonra bazı yarışları kazanarak modifiye işlemi yapılabiliyor. Her bölümde yeni haritalar açarak farklı yarış görevlerine katılabiliyorsunuz. Böylece daha farklı türden hızlı araçlara sahip olabiliyorsunuz.

Hitman 3 Contracts

Orta sistem gereksinimli oyunlar dendiğinde Hitman serisi elbette unutulamaz. Bir ajan olarak oynadığınız oyun içerisinde sizler için verilen görevleri yerine getirmeniz gerekiyor. Elbette öldürmeniz gereken kişilere ilerlerken bir hayalet olmalısınız. Taktik ve strateji oyunu olarak oldukça dikkat çekici denilebilir.

Mafia 1

Mafia 1

Aksiyon, mafya ve çatışma tarzı oyun arayanlar için gayet ideal bir oyun. Açık dünya oyunu şeklinde oynanan bu oyunda eski tarz arabalar ve eski silahlar göze batıyor. Düşmanlarınıza vermiş olduğunuz mücadele de mutlaka dikkatli olmanız gerekiyor. Grafik açısından Orta bile olsa kaliteli bir oyun olarak kabul edilebilir.

Just Cause 1

Büyük bir ada içerisinde serbestçe dolaşabildiğiniz gibi istediğiniz zaman görev yapabiliyorsunuz. Açık dünya oyunu olarak oynanan bu oyunda hedefiniz adayı kontrol eden kötü kişileri yok etmenizdir. Aksiyonun yanı sıra macera olarak tam doyurucu özelliği bulunan bu oyuna bağımlı olacağınızdan emin olabilirsiniz.

Wolfenstein 1

Orta sistem gereken oyunlar bünyesinde bulunan bir diğer kaliteli isim ise Wolfenstein olarak karşımıza çıkıyor. Nazilerin ele geçirmiş olduğu dünyada karakterimiz tüm düşmanları yok etmek için yola koyuluyor. Sadece normal askerler değil, çeşitli deneyler sonucunda ortaya çıkan yaratıklarla da savaşmak zorundasınız. Aksiyon, savaş ve macera üçlüsünü bu oyunu oynadığınızda tamamen hissedebileceksiniz.

Düşük Sistem Gerektiren Oyunlar için devam ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir