Mount & Blade II Bannerlord Hileleri

 Mount & Blade II Bannerlord Hileleri
Okunuyor Mount & Blade II Bannerlord Hileleri

Mount & Blade II Bannerlord hileleri, oyun çıktığı an gündeme geldi. Çünkü yapısı gereği Mount & Blade oyunlarında hile çok önemli bir yer tutuyor.

Karakterin geliştirilmesi, savaşların kazanılması, yeni kaleler ve şehirlerin alınması ve hatta deva haritada hızlı hareket edilmesi. Tüm bunlar için basit birkaç kod kullanarak, oyunu sizin için daha hızlı ve daha eğlenceli kılabiliyorsunuz.

Haliyle yeni çıkan yapım için de gözler direkt olarak hile kullanımını aradı. Hile sistemi eski oyunlardan biraz daha farklı olduğu için yapımın hile kodları ilk etapta ortaya çıkmadı ama sonunda serinin yeni oyunu için de hilelere ulaştık. Peki, bu hileleri nasıl kullanacağız?

Bannerlord Hile Açma

Sandbox yapısında oyuna, hileleri eklemek için önce birtakım düzenlemeler yapacağız. Hile düzenlemesi işimizi görecek.

bannerlord 2 hile

 • Bilgisayarınızın “Belgeler” bölümüne girin.
 • “Mount & Blade II Bannerlord” zaten karşınıza çıkar. Dosyaya girdiğiniz zaman da “engine_config.txt” yolunu açarsınız. (Not defteriyle açabilirsiniz)
 • Açtığınız belge içerisinde “cheat_mode = 0” şeklinde bir satır olacak.
 • Bunu bulun ve 0 olan değeri “1” olarak değiştirin.

Şimdi bu Mount & Blade II Bannerlord hile kullanımını açma işlemi için uygulayacağınız adımlar. Bu adımları yapmadan gireceğiniz şifreler geçerli olmayacaktır. İstediğiniz zaman bu düzenlemeyi geri alabilirsiniz. İsterseniz dosyada değişiklik yapmadan önce ana dosyanın yedeğini de alabilirsiniz. Ama istediğiniz zaman değişiklikleri de geri almanızın yeterli olacağını belirttik zaten. Biz geçelim şifrelere.

Harita Üzerinde Hızlı Hareket Etme Hilesi

 • Harita üzerinde bir noktadan bir noktaya çok hızlı şekilde gitmek istiyorsanız “Ctrl+mouse sol tık” kombinasyonu sizin için yeterli olacak. Haritayı yükseltin. Sonrasında önce Ctrl tuşuna basılı tutun ve haritada gitmek istediğiniz noktada sol tık ile tıklayın. Bu kadar.

Bannerlord Para Hilesi

 • Bu kez oyunda doğrudan para hilesi yok. Bunun yerine sol alt kısımda her envanter ögesi için yapılan listelemeye tıklayıp, istediğiniz ögeyi envanterinize taşımak için o ögenin hemen yanında yer alan ok işaretine basmanız yeterli. Eşyaları alıp, sonrasında satabilirsiniz. Mount & Blade II Bannerlord hileleri içerisinde doğrudan bir para hilesi olmasa da bu da işinizi görecektir. Çünkü aldığınız malzemeleri satabilirsiniz.

Savaş Sırasında Kullanılabilecek Hileler

 • Ctrl + F2: Kendi askerleriniz arasında seçim yapmanızı sağlar.
 • Ctrl + Alt + F4: Düşman askerlerinin tek seferde yok olmasını sağlar.
 • Ctrl + Shift + F3: Atınızın vurulması için kullanılır.
 • Ctrl + H: Sağlığınızın artmasını sağlar.
 • Ctrl + F4: Savaş sırasında düşmanlarınızın tek tek öldürülmesini sağlar. Toplu değil de mesela sayıyı azaltmak için kullanabileceğiniz modlardan biri olarak görülebilir.
 • Ctrl + üst tuş + H: Atınızın sağlığının tamamlanmasına olanak verir. Tek seferde tüm sağlık doldurulur.
 • Ctrl + F3: Oynatıcı başlatır

Bannerlord asker hilesi

Bannerlord Konsol Hileleri

Mount & Blade II Bannerlord hileleri için bazı seçimler yaptık. Fakat bu seçimlerin tamamı tuşlar üzerinden yapılıyor. Bunun dışında ek bir komut konsol penceresi yok. Fakat konsol kodları için de sağlanan ek bir mod bulunuyor. Dışarıdan geliştirici konsolu modu indirmeniz lazım. Ardından oyunu başlattığınız ekrandan da bu modu etkinleştirmeniz gerekiyor.

Modu internetten bulabilirsiniz. Modun sağladığı konsol ekranını oyun içerisinde açmak için ise “Ctrl” tuşuna basıp ardından da “~” tuşuna basmanız gerekli.

Geliştirici konsol için kullanılabilecek olan Mount & Blade II Bannerlord hileleri de yine mod içerisinde yer alan text dosyalarında bulunuyor. Grubunuza parti ekleme gibi birkaç ek mod var.

Mount & Blade II Bannerlord hile nasıl yapılır? Yazımızı da incelemenizi tavsiye ederiz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın