- TRESPOR

FORTNITE TURNUVASINI GAMEPAD İLE KAZANDI

 FORTNITE TURNUVASINI GAMEPAD İLE KAZANDI
Okunuyor FORTNITE TURNUVASINI GAMEPAD İLE KAZANDI

Fortnite Australian Open Summer Smash 2020 turnuvası dikkat çekecek ve komik bir şekilde sona erdi. Yaklaşık 250.000$ ödül havuzu için neredeyse 100 kişinin yarıştığı Fortnite turnuvası, profesyonel oyuncu olan Breso’nun birinci olarak 100.000$ ödülü kazanması ile sona erdi. Fakat burada dikkat çeken şey Breso’nun bu Fortnite Turnuvası’nı bir gamepad kullanarak kazanması. Turnuva finalinde Breso toplamda 52 puan toplayarak birinci oldu ve 100 bin dolarlık ödülü kazandı. Bu zafer sonunda Breso, oyunun çevrimdışı bir etkinliğinde gamepad kullanarak birinci olan ilk Fortnite oyuncusu oldu.

GAMEPAD İLE GELEN FORTNITE ZAFERİ

Turnuva ardından yaptığı açıklamalarda rakiplerini küçümsemek gibi bir düşüncesi olmadığını ifade eden Breso, oyunu oynamaya başladığı zamandan beri gamepad ile oynadığı, oynayış tarzının, kabiliyetinin gamepad üzerinde daha etkili olduğunu, istediklerini oyuna gamepad ile daha rahat yansıttığını açıkladı. Aldığı bu Australian Open Summer Smash 2020 zaferi ile Breso, 250.000$ dolarlık ödül havuzundan birinci için ayrılan 100.000$ dolarlık ödülün de sahibi oldu.

Zafer sonrasında diğer bir profesyonel oyuncu olan MackWood da bu konu hakkında bir tweet ile Breso’yu kutladığını açıkladı. Mackwood tweetinde “Kontrolcüden oynayan oyuncular hala dezavantajlarının olduğunu söyleyecek” ve “Ancak Breso için mutluyum. Kontrolcü ile kazanması talihsiz bir durum, başarısı kötülenecek.” dedi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın