ESPOR LİSANSI NASIL VE NEREDEN ALINIR

 ESPOR LİSANSI NASIL VE NEREDEN ALINIR
Okunuyor ESPOR LİSANSI NASIL VE NEREDEN ALINIR

Merhaba TRESPOR okuyucuları bugünkü yazımda sizlere bir Esporcu nasıl olunur? Esporcu olmak için neler gereklidir? Espor lisansı nasıl alınır? Bu soruların cevaplarını elimden geldiğince vermeye çalışacağım. Tabiki bu yazıda anlattıklarımı yapınca bir Esporcu olmuyorsunuz, öncelikle Esporcu olmak istediğiniz oyunda fazlasıyla iyi bir hale gelmelisiniz. Bu yazıda anlatılanları yapmak sizi iyi bir oyuncu da yapmaz, sadece nasıl Esporcu olabileceğinizi, nasıl Espor lisansı alabileceğinizi anlatacağım. Espor lisansı veya esporcu lisansı olarak bilinen ve son yılların en popüler konularından biri haline gelen Espor lisansı nasıl alınır? Bu konuda bir paylaşım yapan Türkiye E-Spor Federasyonu (TESFED) bu lisansın nasıl alınacağını anlatan bir yazı yayınlamıştı Kasım 2018’de. Lisans için gerekli belgeleri anlatan federasyon, başvuru işlemiyle espor lisansının alınabileceğinden bahsetti.

ESpor Lisansı Almanız İçin Gereken Belgeler:

T.C KİMLİK FOTOKOPİSİ VE BEYANI: Üzerinde ”Bu belge şahsıma aittir” yazılmış ve kendiniz tarafından imzalanmış bir T.C kimlik fotokopiniz.

Tescil Fişi: Oturduğunuz şehrin “Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü” internet sitesine girip tescil fişi indirmeniz ve indirdiğiniz bu fişi doldurup imzalamanız gerekiyor.

Sağlık Raporu: Sistem üzerinde bağlı olduğunuz yani size bakan aile hekimliğine giderek “Sporcu lisansı” almak istediğinizi belirterek sağlık muayenesi olmalısınız. Bu muayeneden sonucu içeren bir de rapor almanız gerekiyor.

2 Adet Vesikalık Fotoğraf: Oluşturulacak Esporcu profili ve kimliği için kendinize ait 2 adet vesikalık fotoğrafı.

Yukarıda gereken belgeleri tam olarak hazırladıktan sonra Esporcu lisansı almak için geriye sadece başvurmak kalıyor. Ve son olarak oturduğunuz şehrin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün sicil lisans servislerine başvurabilir ve lisans işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Tüm belgelerin hazırsa daha fazla beklemen için bir neden yok. Kendine hakim olduğun oyunda güveniyorsan, daha durma ve kendini online alemde göster. İyi bir oyuncuyum ancak takım arkadaşları bulamıyorum diyorsan Discord Sunucumuz‘a gelerek kendine takım arkadaşları bulabilirsin. Tabiki de bunun için öncelikle kendine oynadığın oyunda boy gösteren takımlardan birinde yer alman gerekiyor. Önceden tecrübem yok ancak yayın yaparak ya da şansınız yaver giderse yapılan LAN turnuvalarında kendinizi takımlara gösterme şansınız var, bu yüzden bunu düşünerek oynayın.

İlginizi Çekebilir:  CS GO FPS ARTTIRMA YÖNTEMLERİ !

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın