CS GO’YA GELEN GÜNCELLEME

 CS GO’YA GELEN GÜNCELLEME
Okunuyor CS GO’YA GELEN GÜNCELLEME

CS GO’ya gelen güncelleme ile Dust 2 ve Mirage haritalarında büyük değişiklikler oldu. Aslında güncelleme 4 harita için gelse de güncelleme en çok Dust 2 ve Mirage haritalarını etkiledi. Günümüzde en çok aktif oyuncusu olan oyunlardan CS GO’ya yine oyuncuları etkileyecek bir güncelleme geldi. Gelen güncellemelerden uzunca bahsetmeden kısaca şöyle söyleyeyim; Dust 2’de B’ye girmek daha kolay, Mirage’da arkadaşınızın üstüne çıkmanıza gerek kalmadı.  Oyuna direkt olarak gelse de içeriği CS GO twitter hesabından detaylı olarak duyurdular. CS GO TWITTER

Güncellemede Neler Var ?

CS GO’ya bugün itibariyle gelen güncelleme ile uzun zaman sonra oyunun en çok tercih edilen haritalarından olan Dust 2, Mirage, Cache ve Train haritalarında değişiklikler meydana geldi. Geçen aylarda gelen güncellemeyle nerdeyse park gibi “yemyeşil” olan Cache haritasında görünürlükte iyileştirmeler yapıldı. Aynı zamanda optimizasyon konusunda da güncellemelerin yapıldığı haritada radar da güncellendi.

Milli harita da dediğimiz Dust 2’de ise B tünel bölgesinin üzerindeki “skybox” kaldırıldı. Yani şöyle B’nin arkası dediğim üst tünel tarafındayken yukarıdan içeriye bomba atmaya çalışırken çarpan alan kalktı. Yani oyuncular tünel içerisinden B’ye sis ve flaş bombaları atabilecek. Bu da B’nin CT oyuncuları tarafından savunulmasını baya zorlaştırdı. Önceden iki kişi pusarak rahatça B’yi tutarken artık dışarıdan atılacak taktiksel bombalar ile B’yi savunmak daha da zor hale geldi.

Train haritasında da Ivy dediğimiz long tarafı ve A’yı ayıran bölgedeki “skybox” kaldırıldı. Aynı zamanda haritada küçük hata düzeltmeleri ve optimizasyonlar, iyileştirmeler yapıldı.

Ve geldik Mirage güncellemesine !

Bana kalırsa bu güncellemede en önemli değişiklik Mirage haritasının mid bölgesine eklenen bir bank. Bir bank ne kadar etkileyebilir diyebilirsiniz. Önceden mid tarafından Jungle kısmına çıkmak için bir takım arkadaşınızın Jungle altında eğilmesiyle yukarıya zıplayarak çıkabiliyordunuz. Ancak şimdi eklenen bankın üstüne çıkarak Jungle’a çıkabiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilir:  CS GO FPS ARTTIRMA YÖNTEMLERİ !

Bu arada bankın tek işlevi oradan Jungle’a çıkmakla kalmıyor. Bankın üzerine çıkarak B’deki short kısmını da kesebiliyorsunuz, bu sayede shortta eğer mid veya connector dediğimiz tarafı kesen bir oyuncu varsa onu öldürebilirsiniz. Mirage’da meydana gelen son değişiklik ise B’de. B bölgesinde Apps dediğimiz ev kısmının duvarları inceltildi. Daha çok wallbang deneyebileceğimiz anlamına geliyor bu.

CS GO’ya  yeni gelen bu güncellemeleri yapıp rekabetçide denemek için daha fazla bekleme !

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın