CS GO Anlık Oyuncu Rekorunu Kırdı!

 CS GO Anlık Oyuncu Rekorunu Kırdı!
Okunuyor CS GO Anlık Oyuncu Rekorunu Kırdı!

Merhaba TRESPOR takipçileri, bugünkü yazımda sizlere yakın zamanda hatta geçtiğimiz gün CS GO dünyasında gerçekleşmiş bir olaydan bahsedeceğim. Bildiğiniz üzere CS GO Valve’a bağlı bir oyun. Ve Valve oyunlarını satın almak için Steam kullanıyor olmanız gerekmekte. Steam büyük bir oyun platformu ve online bir mecra olduğundan anlık ne kadar çevrimiçi oyuncu var ne kadar oyunda oyuncu var, oyunda olan oyuncuların ne kadarı hangi oyunu oynuyor, bunları görebildiğimiz bir ekranı var hatta CS GO’da maç ararken lobide ”i” tuşuna yani bilgi tuşuna basarsanız o an Steam üzerinde ne kadar aktif oyuncu var  ve bunların ne kadarı o an maç arıyor bunları detaylı görebiliyorsunuz.

 

CS GO en son anlık oyuncu rekorunu bundan neredeyse 4 sene önce 2016 yılının Nisan ayında kırmıştı. O günden sonra hafif de olsa aynı sayılarda kalan oyun, bir ara PUBG’nin çıkması ve oyundaki hile sayısının artmasının aynı zamana denk gelmesiyle anlık oyuncu sayısında bir hayli düşüş yaşamıştı. Oyuncuların çoğu her maç karşılarına gelen hilelerden bir hayli sıkılmıştı. Ve CS GO tarafında bunu engellemek için bir hareket gelmeyince, haliyle oyuncular çıldırıyordu.

E durum böyle olunca oyuncular ya oynamayı bıraktı ya da o dönem çıkan ve fazlasıyla revaçta olan Pubg’ye yöneldi. CS GO zaman zaman artışlar olsa da dalgalana dalgalana oyuncu sayısında bir hayli düşüş yaşıyordu. Bunun için bir şey yapılması lazımdı. İlk önce adım adım büyük diyebileceğimiz kitlelere vac ban atılmaya başlandı. Bu oyuncuları oyuna yeniden yaklaştırdı. Ancak diğer tarafta her hafta etkinlik yapan Fortnite ve oyunculara gerçek bir Battle Royale hazzı sunan Pubg varken o anki aktif oyuncular dışında oyuna yeniden oyuncu çekmek ve yeni oyuncular kazanmak için bir şey yapmaları lazımdı.

İlginizi Çekebilir:  CS GO OYUN İÇİ TERİMLER

İşte orada devreye 18 Kasım 2019 tarihinde yaptıkları ”Shattered Web” operasyonu girdi. Bu operasyon neredeyse son operasyonun üzerinden 3 sene geçmesi ile geldi yani son operasyon üzerinden bir hayli zaman geçmişti. Ve operasyon başarılı oldu. Gelen operasyon ile oyuncular yeniden CS GO’ya hayat verdi desek yanlış olmaz. Ve daha sonra pozitif bir grafik çizen oyun kendi anlık oyuncu rekorunu kırmış oldu.

CS GO Anlık Oyuncu Sayısı Rekorunu Yine Kırdı!

CS:GO, Steam üzerindeki anlık oyuncu sayısı rekorunu tekrardan kırdı. Steam Charts’ın sağladığı verilere göre 9 Şubat Pazar günü öğlen saatlerinde oyun anlık olarak 901 bin 305 oyuncu ile kendi önceki serilerine de sayarsak tüm zamanlardaki rekorunu kırdı. Bakalım oyun bu başarısını ne kadar sürdürecek veya yeni bir rekor ne zaman gelecek?