BLAST PREMIER SPRING SERIES GELİYOR !

 BLAST PREMIER SPRING SERIES GELİYOR !
Okunuyor BLAST PREMIER SPRING SERIES GELİYOR !

BLAST tarafından düzenlenen turnuvanın ilk aşaması olan BLAST Premier Spring Series 2020, 31 Ocak’ta geliyor. İngiltere’de Londra’da düzenlenecek bu turnuvada toplamda 12 takım yer alıyor. 12 takımın $300.000 ödül havuzu için mücadele edeceği etkinlikte, bu takımlar 3 farklı gruba ayrılacak. A grubunda FaZe Clan, Liquid, MIBR ve NiP bulunurken, B grubunda Astralis, Navi, Vitality, Complexity bulunurken, C grubunda ise Evil Geniuses, G2, OG ve 100 Thieves bulunuyor.

B grubunun en zayıf halkası Complexity olarak görünüyor. Fakat burada  Complexity’nin zayıf olmasından değil, diğer üç devin turnuvanın üç favorisi olarak görülmesinden dolayı böyle bir durum oluşuyor. Uzun süredir CS GO sahnesini domine eden dünyanın en iyi takımı olan Astralis, dünyanın en iyi iki oyuncusundan birini yani s1mple’ı barındıran Natus Vincere ve diğer yanda ismini çoğu kişinin yeni öğrendiği  Fransız oyuncu ZywOo’yu barındıran Vitality… Bu üç devin aynı turnuvada aynı grupta mücadele ediyor olması açıkçası biraz haksızlık, fakat izleyenler içinse turnuvanın grup aşamasının bile muhteşem geçeceği kuşkusuz bir gerçek.

 

BLAST Premier Sistemi

TURNUVA NASIL İLERLEYECEK ?

İngiltere Londra’da, BLAST Premier Spring Series‘te mücadele edecek 12 takımdan ilk 6’ya giren ekipler  Moskova’da düzenlenecek olan BLAST Premier Spring Final‘e katılmaya hak kazanacak. Diğer 6 takım ise, BLAST Premier Spring Showdown‘da son kalanlar olmak için mücadele edecek. Açık elemelerden katılacak 4 takım ile birlikte toplamda 10 takımın mücadele edeceği ve “eleme” olarak adlandıracağımız Spring Showdown’dan ise 2 takım, Moskova’daki finallere katılmaya hak kazanacak. Final’de ödül havuzu $750.000 değerinde olacak. Burada şampiyon ise, tam $1.500.000 değerinde dev ödül havuzu bulunacak olan BLAST Premier Global Final biletini kapacak. İlerledikçe artan ödül havuzlu bu turnuva sisteminde karşılaşacak takımları, maçları, oyuncuları ve sergilenecek yeni taktikleri görmek için fazlasıyla sabırsızım. Şimdiden favorimi belirteyim. Benim favorim Astralis. İzleyip görelim bakalım ne yapacaklar…

İlginizi Çekebilir:  CS GO Güncelleme Notları - 16 Nisan Güncellemesi

Ne Zaman Başlıyor ? Nereden İzleyebilirim ?

Tüm bu serinin ilk aşaması olan BLAST Premier Spring Series karşılaşmaları, 31 Ocak’ta izleyici karşısına çıkacak. Karşılaşmaları turnuva gününde aşağıda vereceğim link ile Twitch üzerinden BLAST Premier kanalından izleyebilirsiniz.

Blast Premier Twitch Kanalı

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın