Android Telefonda Oyun İçi FPS Gösterme Nasıl Yapılır?

 Android Telefonda Oyun İçi FPS Gösterme Nasıl Yapılır?
Okunuyor Android Telefonda Oyun İçi FPS Gösterme Nasıl Yapılır?

Android telefonda oyun içi FPS gösterme nasıl yapılır? En merak edilen konulardan bir tanesi telefon üzerinde FPS sayacının ayarlanmasıdır. Bunun için de Android telefonda oyun içi FPS gösterme adına birçok işlemin yapılması gerekiyor. İşlemler sayesinde her oyuncu telefonlarında istedikleri FPS sayacını görebilirler.

Oyun teknolojisinin gelişimiyle birlikte sadece bilgisayar ve oyun konsolları değil, cep telefonları da ön plana çıkmaya başladı. Genel olarak oyuncuların yaşadığı problemler arasında bulunan FPS düşmesi, oyun performans kayıplarını ve oyun için donmaları meydana getiriyor.

Durumun bu şekilde gelişmesiyle birlikte oyuncular telefonları ile oyun oynarken FPS sayacını görmek isteyebiliyorlar. Bizlerde bu konu hakkında merak eden oyuncular için Android FPS gösterme işlemini detaylı olarak sunuyoruz.

Android Telefonda Oyun İçi FPS Gösterme İşleminde Gerekenler Nelerdir?

Oyun oynarken FPS sayacını görmek isteyen kişiler sunacağımız adımları takip ederek bu olayı gerçekleştirebilirler. Bazı önemli yöntemler sayesinde gerçekleştirilecek olan bu işlem yapılırken mutlaka eksiksiz şekilde tamamlanmalıdır. Şimdi dilerseniz bu yöntemler için bir göz atalım.

İlk Adım Olarak Magisk Manager Uygulaması Kurulumu Yapılır!

FPS gösterme programı indir işlemini yapmak için Magisk Manager seçilmelidir. Ancak bu program Root işlemi yapılmış olan Android cihazlarda kullanılabiliyor. İnternet üzerinden bu programı indirdikten sonra diğer aşamaya geçilebilir.

İkinci Adım Olarak Magisk Manager İçerisinde Kurulumlar Gerçekleştirilir!

İndirilen bu programın açılmasıyla birlikte içerisinde yer alan arama bölümüne “KFMark Enabler” yazılarak ihtiyaç olunan eklenti aratılır. Amana işleminin sonuna gelindiğinde ekranda beliren eklentilin sağ tarafında bulunan indirme butonuna basılır.

İşlemden sonra yeniden bir ekran belirecektir. Bu kısımda orta bölümde bulunan “Donwload” butonuna tıklama yapıldıktan sonra “İnstall” yazısına tıklanarak kurulum işlemi yapılır.

Android Telefonda FPS Gösterme

Üçüncü Adım Olarak Reboot Butonu Kullanımı!

Android telefonlarda oyun içi FPS gösterme uygulaması üzerinde “KFMark Enabler” indirilerek kurulma işlemi gerçekleştirildikten sonra yeniden başlatma işlemi yapılır. Bu işlemi gerçekleştirilmesi adına programın sağ alt bölümünde var olan “Reboot” kısmına tıklanması gerekiyor.

Dördüncü Adım Olarak KFMark App Kurulumu!

Magis Manager içerisinde “Reboot” işleminin gerçekleşmesinden sonra cihaz içerisinde FKMark App sistemi kurulmalıdır. Kurulum gerçekleştirilmesiyle birlikte diğer işlemleri için geçiş sağlanabilir.

Beşinci Adım Olarak KFMark App Açımı Gerçekleştirilir!

Dördüncü adımda bahsettiğimiz işlemlerin gerçekleştirildikten sonra program, kullanıcılardan erişim onayı vermesini ister. Çıkacak olan onay ekranı geçildikten sonra KFMark App programı ana ekranda erişilmiş duruma gelecektir.

Altıncı Adım Olarak Ana Ekranda Bulunan Mavi Butona Basılır!

FPS gösterme programı ana ekranı açıldıktan sonra ekranında tam orta bölümünde mavi buton olacaktır. Programın dili ayrıca Çince olarak ayarlanmıştır. Fakat işlemin yapılması adına birkaç butona tıklamak yeterli oluyor.

Ekranın ortasında bulunan mavi butona tıklama yapıldıktan sonra kullanıcının cep telefonu uygulamaları listesi belirecektir. Bu liste içerisinde FPS gösterme ayarı yapılması istenen oyunların seçimi yapılmalıdır.

Yedinci Adım Olarak Oynat Butonuna Basılır!

FPS gösterme ayarı adına oyun seçiminin ardından programın ana ekranında seçilmiş olunan oyunlar görülebilecektir. Tüm işlemlerden sonra ilk denemenin yapılması için seçilen oyunlardan bir tanesinin altında bulunan “Oynat” butonuna basılır. Böylece FPS gösterme ayarı çalışması kontrol edilebilir.

Siz kullanıcılar için sunduğumuz tüm bu yöntemlerin sonunda ise, oyun içerisinde aktif halde güncellenme yaşamış olan bir FPS sayacı bulunacaktır. Sayaç standart şekilde ekranın en üstüne bulunsa bile üzerine basılı tutulduğu takdirde konumlandırma yapılabilir.

Sayacın her zaman aktif kalabilmesi için seçilen oyunlara KFMark App aracılığıyla giriş yapılması gerektiği unutulmamalıdır. Böylece Android telefonlarda oyun içi FPS gösterme işlemi problemsiz bir şekilde tamamlanmış olacaktır.

Bilgisayar oyunlarında FPS Gösterme için de linke tıklayınız.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın